Aktualności

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

  Drogie Panie! Zamiast życzeń, kilka cytatów, które przypomną Wam jak bardzo jesteście WYJĄTKOWE❤️ Dobrego dnia!🥰

   

  "Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko".
  Katarzyna Nosowska

  "Stawiam kobiety wyżej niż mężczyzn. Są bliższe prawdy o życiu".
  Ryszard Kapuściński

  "Kobiety są setki tysięcy razy silniejsze od nas. Kobieta przylgnie do ziemi i nic ją nie ruszy. Kręci się razem z planetą i nic ją nie ruszy. Żadne burze, ni huragany, sztormy i tak dalej. Nie mówiąc nawet o łagodnych powiewach, które niejednego z nas zbijają z nóg".
  E. Stachura: Dzienniki

  "Tajemnicą jest kobieta".
  Stanisław Wyspiański: Wesele

  "Jak to możliwe, dziwna dziewczyno, że jesteś tak wieloma kobietami dla tylu ludzi?"
  Sylvia Plath

  "Nie był wcale przystojny, bogaty ani szczególnie błyskotliwy, ale dostrzegła w nim coś, na czym jej zależało. Kobiety często widzą to, czego nikt nie dostrzega"
  Nora Roberts, Zorza polarna

   

 • W poszukiwaniu wiosny

  W poszukiwaniu wiosny

  …udaliśmy się w ekscytującą podróż w naprawdę doborowym towarzystwie! Bo oto gościliśmy u nas 8 marca wyjątkowo entuzjastyczną ( i mocno energetyczną :) grupę uczniów z klasy II a ze Szkoły Podstawowej Numer 2 w Miechowie wraz z jej wychowawcą – niezastąpioną Panią Małgorzatą Banasik.

  Wszyscy wspólnie ubraliśmy buty… detektywów i ruszyliśmy tropem Pani Wiosny zielonej niczym… najpiękniejsze sosny. W marcu już dostrzegliśmy nieśmiało wychylające się spod śniegu bajecznie kolorowe krokusy i przebiśniegi, a na niebie wraz ze słonecznym powiewem wiatru usłyszeliśmy odgłosy przelatujących w kluczach dzikich gęsi i bocianów powracających z ciepłych krajów. Obok nas odważnie przemaszerował żuk obudzony z zimowego snu, a nieco dalej kret ochoczo rozpoczął swoją podziemną wędrówkę. W ferworze poszukiwań o mały włos nie weszliśmy na… marczaka! Nie, nie to nie ten sąsiad spod dwójki :). Marczak to urodzony w marcu zajączek, który jest wielkości pięści. Dzień spędza w ukryciu, ale wieczorem i rankiem lubi sobie pokicać po zagajnikach.

 • „Ziemia Miechowska. Moja mała ojczyzna”

  Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn!

  Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn 50.pierwszych gości w bibliotece 8 i 10 marca otrzyma prezent w postaci książki „Ziemia Miechowska. Moja mała ojczyzna”.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Płatności bezgotówkowe i powiadomienia SMS – nowe usługi w miechowskiej bibliotece

  Płatności bezgotówkowe i powiadomienia SMS – nowe usługi w miechowskiej bibliotece

  Biblioteki od zawsze były miejscami, w których można było znaleźć ogromną ilość cennych informacji i zasobów. Wraz z rozwojem nowych technologii, instytucje te również muszą się rozwijać, aby sprostać potrzebom swoich użytkowników. W związku z tym miechowska biblioteka postawiła na nowoczesne rozwiązania, takie jak płatności bezgotówkowe, powiadomienia SMS i aplikację mobilną.

  Wraz z rozwojem cyfrowych metod płatności, coraz więcej osób korzysta z kart płatniczych i aplikacji mobilnych. Od marca wprowadzono nową usługę płatności bezgotówkowych, co pozwala użytkownikom wygodnie opłacić opłaty biblioteczne.

  Kolejnym, nowym rozwiązaniem, jest usługa powiadomień SMS o możliwości odebrania zarezerwowanej pozycji. Umożliwi ona także przesyłanie informacji dotyczących przetrzymanych książek. Dzięki temu użytkownicy będą otrzymywać informacje o dostępności i terminie zwrotu bezpośrednio na swoje telefony komórkowe, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne korzystanie z zasobów bibliotecznych.

  W przyszłym roku biblioteka planuje wprowadzenie aplikacji mobilnej katalogu, która umożliwi użytkownikom przeglądanie zasobów bibliotecznych, rezerwowanie i wypożyczanie książek, a także korzystanie z usług bibliotecznych w sposób bardziej wygodny i intuicyjny.

  Serdecznie zapraszamy także na FB miechowskiej biblioteki: https://www.facebook.com/pimbp.miechow

 • Świecie nasz, daj nam wiele jasnych dni…

  Świecie nasz, daj nam wiele jasnych dni…

  A gdyby tak komuś podarować… 10 tysięcy ?:-) Przeznaczyć na szlachetny cel, przywrócić wiarę w człowieka i nadzieję na zwycięstwo dobra? Co Wy na to? Nierealne? Cóż…

  Gerold Plassek jest czterdziestoletnim dziennikarzem bezpłatnej gazety wydawanej w Wiedniu. Już dawno temu pozbył się wobec życia wszelkich oczekiwań i złudzeń co do lepszej przyszłości. Swoje monotonne dni spędza z reguły z kolegami w ulubionej gospodzie, nie odmawiając sobie kolejnych piw. Wszytko zmienia się diametralnie, gdy zamieszkuje z nim jego czternastoletni syn Manuel, który nie wie, iż ten "bezbarwny typ" jest jego ojcem. Wtedy też życiem dziennikarza wstrząsa pewne elektryzujące zdarzenie. Po publikacji artykułu jego autorstwa, dotyczącego dramatycznej sytuacji w przepełnionym schronisku dla bezdomnych, ta placówka otrzymuje anonimową darowiznę. To rozpoczyna całą lawinę dobrych uczynków i kolejnych datków, co sprawia, iż bezbarwny Gerold zdobywa coraz większą społeczną sympatię i względy... Manuela.

  Oto w telegraficznym skrócie treść niezwykłej książki Daniela Glattauera, austriackiego prozaika, pt. "Podarunek", która była przedmiotem naszej ożywionej dyskusji podczas klubowego spotkania DKK

Script logo