Aktualności

 • Wkład mieszkańców Miechowa i ziemi miechowskiej w odzyskanie niepodległości przez Polskę

  Wkład mieszkańców Miechowa i ziemi miechowskiej w odzyskanie niepodległości przez Polskę

  Dnia 14 czerwca 2019 r. o godz. 16.30 w budynku PiMBP w Miechowie rozpoczął się wykład dr. Przemysława Stanko adiunkta w Katedrze Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pt. :Wkład mieszkańców Miechowa i ziemi miechowskiej w odzyskanie niepodległości przez Polskę”, przeprowadzony w ramach tegorocznych Dni Miechowa.

   

 • Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

  Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

  W związku z tym że zbliżają się wakacje, 12 czerwca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.

  Podczas spotkania dzieci chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych planach, ale jego głównym celem było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa w podróży, nad morzem, w górach, nad jeziorem i w lesie.
  Rozmawialiśmy z dziećmi o różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą wydarzyć się podczas letniego wypoczynku. Dzieci wysłuchały wiersza W. Badalskiej pt. „Wakacyjne rady”, wzięły udział w zabawach i rozwiązywały wakacyjne krzyżówki.

  Na zakończenie zajęć, uczniowie odwiedzili Dział dla Dzieci i Młodzieży, przypomniały sobie zasady zapisu do biblioteki i oglądnęły dostępne książki.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://bit.ly/2x9mwwZ) w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://bit.ly/2x9mwwZ) w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Lekcja biblioteczna

  Książka dawniej i dziś - lekcja biblioteczna dla uczniów Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim

  W poniedziałek 27 maja gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy pierwszej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim.

  W tym dniu została przeprowadzona lekcja biblioteczna, w czasie której dzieci poznały dzieje książki na przestrzeni wieków, począwszy od najstarszych form, czyli tabliczki glinianej po książkę w dobie rewolucji naukowo-technicznej w XXI wieku.

  Uczniowie zapoznali się także z pracą bibliotekarza, dostępnym księgozbiorem i zasadami korzystania z zasobów biblioteki. Podczas spotkania odbyła się również pogadanka dotycząca najchętniej czytanych książek a także został przeprowadzony test w formie zabawy, w którym dzieci wykazały się znajomością najpopularniejszych tytułów literatury dziecięcej.

  Na koniec zajęć dzieci zwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Czytelnię oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych.

Script logo