Jak zdobyć książki i lektury bez wychodzenia z domu?

W zasobach Internetu można odnaleźć wiele interesujących źródeł z bezpłatnymi i legalnymi e-bookami. Bogate zasoby zdigitalizowanych książek, dokumentów natywnie cyfrowych oraz dokumentów audiowizualnych dostępne są w bibliotekach cyfrowych.

Lista bibliotek, repozytoriów, archiwów:

WolneLektury.pl

Wolne Lektury to jedna z najpopularniejszych bezpłatnych bibliotek cyfrowych w Polsce. Repozytorium gromadzi lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz dzieła klasyki literatury polskiej i światowej, które dostępne są w domenie publicznej. Na Wolnych Lekturach znajdziemy m.in. tłumaczenia dzieł laureatów literackiej Nagrody Nobla, lektury, bajki i baśnie dla dzieci, a także audiobooki, czytane przez takich aktorów jak Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Biblioteka daje w tej chwili dostęp do ponad 5500 utworów. Każdą książkę można czytać online lub pobrać na komputer czy urządzenie mobilne w trzech formatach: PDF, EPUB, MOBI. Biblioteka Wolne Lektury jest prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska od 2001 roku.

• Jurgała-Jureczka - Kobiety Kossaków

Książka miesiąca

Drodzy Czytelnicy,

Marzec, miesiąc kobiet. IBUK Libra prezentuje książkę Joanna Jurgała-Jureczka, Kobiety Kossaków (https://libra.ibuk.pl/book/136926).

Więcej informacji na stronie biblioteki w Miechowie: E-booki w bibliotece.

Zachęcamy do lektury!

Dzień Dinozaura w bibliotece

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W dniu 26 lutego przypada Dzień Dinozaura. Nie wiadomo kto i kiedy ustanowił to święto, ale ważne jest, że dzieci uwielbiają dinozaury i wszystko co jest z nimi związane. Tego dnia zaprosiliśmy do naszej biblioteki 5 latki z Przedszkola nr 2 w Miechowie. Spotkanie odbyło się w ramach DKK dla Dzieci.

Światowy Dzień Kota

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Koty to zwierzęta, które są wspaniałymi towarzyszami. Czy można wyobrazić sobie lepsze zakończenie ciężkiego dnia niż powitanie przez kochającego pupila? Albo jego towarzystwo w ciągu dnia, gdy zostajemy w domu?
    18 lutego zaprosiliśmy do naszej biblioteki 5 i 6 latki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Zajęcia odbyły się w ramach DKK dla dzieci i były okazją do przyjrzenia się przyjaźni tych niesamowitych zwierząt z człowiekiem.

Najlepszy znawca baśni – lekcja biblioteczna

Pierwszą, wielką lekcję życia pobiera każdy z nas w dzieciństwie właśnie z bajek i baśni. Są one ciągle aktualne, pouczające i mądre. Baśnie te żywią się fantazją, ale kryją w sobie głęboką prawdę o człowieku.

12 lutego naszymi gośćmi byli uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie.