• Spotkanie literackie z Borysem Tynka pt.: „Odessa dla romantyków”

• Borys Tynka

Cykl spotkań literackich on-line o nazwie "Odessa dla romantyków"

22 grudnia 2020, o godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miechowa na cykl spotkań literackich on-line o nazwie "Odessa dla romantyków". Pilotażowy odcinek literackiej wycieczki po Mieście Literatury UNESCO - Odessie już 22 grudnia 2020 r., o godz. 17.00.

Naszym przewodnikiem będzie Borys Tynka honorowy Ambasador Odessy w Polsce, certyfikowany przewodnik po Odessie, autor książek o tym cudownym mieście, a przede wszystkim człowiek zakochany w miejscu, które jeszcze kilka wieków temu było niewielką tatarską warownią, a obecnie przyciąga swoją historią, mitami, legendami, anegdotami, pieśniami, swoją specyfiką i kolorytem.

• Spotkanie autorskie - Przez filmy i książki ze Zbigniewem Masternakiem

• Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem!

Szanowni Czytelnicy!

Przygotowaliśmy Wam mały prezent od  Świętego Mikołaja, który zamieszkał pośród naszego księgozbioru:-) . Przedstawiamy Wam niezwykłą opowieść…

O sile marzeń, które spełniają się nie tylko w święta. O przezwyciężaniu przeciwności i determinacji w dotarciu  do celu. O tym, że nawet gdy pochodzimy z prowincji i małych miasteczek nie powinniśmy porzucać naszych marzeń. A także o tym, jak książki stają się inspiracją i siłą do wyboru i podążania własną drogą.  To właśnie one  są  przepustką do innego świata, biletem  do podróży, przygody i spełnienia marzeń.

Uwzględniając  obecną sytuację i to,  że nie jest możliwy bezpośredni kontakt,  chcemy zaproponować naszym Czytelnikom wędrówkę  w wersji online pośród książek, marzeń, wartości i przeciwności losu.  Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem, pochodzącym z Gór Świętokrzyskich  pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą filmowym i producentem.

• Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwające prace związane z inwentaryzacją zbiorów bibliotecznych (67 tysięcy woluminów) nasza biblioteka czynna będzie od 8 grudnia (wtorek).

Pragniemy wyjaśnić, iż ten spis zbiorów został zaplanowany na miesiąc maj roku 2021, co równocześnie oznaczałoby konieczność zamknięcia na ten okres naszej biblioteki dla Czytelników.

Dlatego też postanowiliśmy wykorzystać listopadowy przymusowy czas zamknięcia naszej placówki na powyższe działania tak, aby w ten sposób zminimalizować dla Państwa ewentualną przyszłą uciążliwość w dostępie do naszych zbiorów.