Spotkanie z cyklu "Rozmowy nieautoryzowane" z Markiem Pituchem

Zapraszamy Was serdecznie na wyjątkowe wydarzenie literacko-teatralne z udziałem Marka Pitucha - miechowianina, aktora, autora sztuk teatralnych i twórcy książki "Brudne zapiski". To będzie niepowtarzalna okazja, aby poznać bliżej jego twórczość oraz porozmawiać o sztuce, literaturze i życiu.

10 maja (piątek) o godz.18:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie (Plac T. Kościuszki 7).

Przyjdźcie i dołączcie do naszej rozmowy o świecie twórczości Marka Pitucha!

• Miechowskie Dni Książki

Miechowskie Dni Książki - podsumowanie

Obchody Tygodnia Książki w Miechowie dobiegły końca. Nasza inicjatywa zrealizowana we współpracy z BWA „U Jaksy”, Muzeum Ziemi Miechowskiej, miechowskiej Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej i młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego skierowana była do starszych i młodszych. Było poważnie, romantycznie, naukowo i zabawnie.

Rozpoczęliśmy w środę 17 kwietnia otwarciem Filii Osiedlowej w Miechowie, która zmieniła lokal nie tylko na większy i barwniejszy, ale też bardziej dostępny i z przestrzenią dla najmłodszych czytelników. Był to czas na spotkanie bibliotekarzy z przedstawicielami władz samorządowych – burmistrzem Dariuszem Marczewskim, wicestarostą Pawłem Osikowskim i radną Lidią Baranowską, z dyrektorem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzym Woźniakiewiczem, Radą osiedla Parkowego. Był to czas na wspomnienia – dzięki obecności emerytowanej dyrektorki miechowskiej biblioteki, Barbary Biernackiej. Otwarcie filii połączyliśmy z rozstrzygnięciem ogłoszonego w marcu konkursu „Miechów. Moja i bajka” i wręczeniem nagród zwycięzcom i laureatom.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich i z tej okazji mamy dla Was propozycję!

• My pytamy Was
    • Wy odpowiadacie
    • My spełniamy Wasze prośby

Nasze pytania:

1. Jakie książki chcecie w najbliższym czasie zobaczyć w Bibliotece?
    2. Z jakimi autorami chcielibyście spotkania autorskie?

Na Wasze odpowiedzi czekamy do piątku (26 kwietnia) pod adresem email: kontakt@biblioteka.miechow.pl

Nowe książki będą już w maju, co do autorów wszystko będzie zależało od ich dyspozycyjności i naszych możliwości finansowych :)

Powiedzcie nam o swoich najskrytszych czytelniczych marzeniach :)

• Spotkanie z Markiem Hołą w Miechowskiej Bibliotece: W tle "Saga Miechowska" Edwarda Hołdy

Spotkanie z Markiem Hołdą w Miechowskiej Bibliotece: W tle "Saga Miechowska" Edwarda Hołdy

W środę, 17 kwietnia w miechowskiej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie z Markiem Hołdą – rysownikiem, malarzem, publicystą i bratankiem wybitnego autora „Sagi Miechowskiej”, Edwarda Hołdy. Wydarzenie poświęcone było najnowszej książce, która w stulecie urodzin Edwarda Hołdy zwiastuje nowe spojrzenie na jego twórczość. Spotkanie otwierało również cykl wydarzeń w ramach „Miechowskich Dni Książki”.

Spotkanie z Markiem Hołdą w miechowskiej bibliotece było nie tylko okazją do bliższego poznania twórczości Edwarda Hołdy, ale także do refleksji nad historią i kulturą regionu, które w powieści "Saga miechowska" nabierają nowego, niezwykle ważnego wymiaru. Uczestnicy aktywnie brali udział w rozmowie, odnajdując w prezentacji Marka Hołdy miejsca dawnego Miechowa. Fragmenty „Sagi Miechowskiej”, ale także jeden z wierszy Edwarda Hołdy czytał Krzysztof Górecki. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac Marka Hołdy odzwierciedlających fragmenty „Sagi Miechowskiej, którą nadal można oglądać w przestrzeniach biblioteki przy Placu T. Kościuszki 7.

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Hołdą!

17 kwietnia 2024 roku o godz. 18.00 w Bibliotece przy Placu T. Kościuszki 7 odbędzie się spotkanie z Markiem Hołdą - miechowianinem, malarzem, rysownikem, ilustratorem, publicystą, uhonorowanym m.in. Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego „Krzyż Małopolski”.

Będziemy rozmawiać książce Edwarda Hołdy "Saga Miechowska".

Podczas spotkania fragmenty ksiązki przeczyta znakomity aktor Krzysztof Górecki!