2021

 • Bratnia Dusza

  Bratnia Dusza

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Odkrywa przed nami nieznane światy i zabiera w baśniowe krainy. Porywa nas wartkim nurtem akcji lub zapewnia cudowne odprężenie w domowym zaciszu. Jest z nami w smutku, chorobie i samotności.

  Niewiele czasu potrzeba było uczniom klasy III Szkoły Podstawowej w Jaksicach podczas bibliotecznego spotkania on-line, aby odgadnąć, kim jest ta nasza "bratnia dusza". To książka. Niezawodny przyjaciel, który jest z nami niezależnie od czasów, witając nas wiernie "kartek szelestem", jak pisał poeta Edward Szymański.

 • Franklin i nowy przyjaciel

  Pomocna dłoń

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Mały uroczy żółwik Franklin miał wielu zaufanych przyjaciół -  miś, lis, borsuk. Pewnego dnia do miasteczka wprowadziła się  rodzina  łosi, a wśród nowych kolegów w szkole pojawił się młody potężny łoś. I choć Franklin miał się nim zaopiekować, to nie mógł się na to zdobyć i nieufnie patrzył na nowego przybysza. A łoś był coraz smutniejszy…

  Ta opowieść z książki pt. ”Franklin i nowy przyjaciel” P. Bourgeois’a posłużyła nam za inspirację do rozmów z dziećmi z Przedszkola Samorządowego  nr 2 w Miechowie – czy warto pomagać innym? Co to znaczy  być dobrym? 

 • Z Mruczkiem w świat

  Z Mruczkiem w świat

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Spędza całe dnie na rozkosznej drzemce, jest dumnym posiadaczem imponujących wąsów i…przekornego charakteru. Nie przepada za psami, chadza tylko swoimi ścieżkami.
  Czarny ponoć przynosi pecha. Marynarze zabierali go jednak ze sobą na statek, bo wierzyli, że zapewni im szczęśliwy rejs.
  O kim mowa?

   

 • Dzień Babci i Dziadka

  Z uśmiechem dla Babci i Dziadka

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  19 stycznia, w mroźne zimowe przedpołudnie wraz z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie wysłuchaliśmy opowieści o przygodach Fenka pt. "Dzień Babci i Dziadka".
  To spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci odbyło się on-line i pełne było barwnych historii, którymi dzielili się najmłodsi. Dobre emocje towarzyszyły nam cały czas.
  Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że "Dziadkowie" są dla nich bardzo ważni i pełnią niezwykłą rolę w ich życiu.
  Obiecały, że własnoręcznie wykonają dla nich upominki i złożą najlepsze życzenia.

  My również przyłączamy się do nich i życzymy Wszystkim Babciom i Dziadkom: zdrowia, szczęścia oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych w rodzinnym gronie!

Script logo