Aktualności

 • Poznajemy katalog internetowy

  Poznajemy katalog internetowy - lekcja biblioteczna

  W dniach: 23.10.2019 r. oraz 28.10 2019 r. roku Powiatową i Miejską Bibliotekę w Miechowie odwiedziły: klasa I o profilu spożywczym oraz klasa I o profilu technik geodeta z Zespołu Szkół nr 1 w Miechowie.

 • Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą (fot. Janusz Szymański)

  Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą

  Dnia 25.10.2019 r. w sali konferencyjnej PiMBP w Miechowie odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą, promującą najnowszą książkę pt. „Wojna i miłość”, której akcja w znacznej części dzieje się w Miechowie.
  Autorka jest wrocławianką, z wykształcenia historykiem i politologiem. Przez wiele lat pracowała we wrocławskich muzeach oraz jako nauczyciel historii w liceum. Na swoim koncie ma 12 wydanych powieści detektywistycznych.

 • W zdrowym ciele zdrowy duch!

  W zdrowym ciele zdrowy duch!

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonały się o tym dzieci, które 22 października przyjechały do nas z Pstroszyc.

 • Co w lesie piszczy - lekcja biblioteczna

  Co w lesie piszczy - lekcja biblioteczna

  18 października uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Celem spotkania było utrwalenie uczestnikom wiadomości na temat tego, jakie znaczenie ma w naszym życiu las i w jaki sposób dzieci i dorośli mogą dbać o otaczającą ich przyrodę.

 • Gryf Miechowski - gra planszowa

  Miechów. Powstała gra planszowa Gryf Miechowski. Uczy historii Ziemi Miechowskiej poprzez edukację i dobrą rozrywkę

  16 i 17 października br w bibliotece odbyło się specjalne spotkanie poświęcone grze karciano-planszowej Gryf Miechowski – Gra Planszowa, bazującej na historii Ziemi Miechowskiej. Gracze mogli wcielić się we właścicieli biur podróży i rywalizować ze sobą o turystów, a dzięki kartom zawierającym informacje o zabytkach i atrakcjach Miechowa i okolicznych miejscowości nie tylko budowali ciekawą ofertę, ale również zapoznali się z historią regionu. Tym samym był to interesujący sposób na zachowanie i utrwalenie wiadomości o lokalnym dziedzictwie oraz sposób na szersze promowanie go, także poza terenem Ziemi Miechowskiej.

Script logo