2022

 • Złote barwy jesieni  – zajęcia czytelnicze DKK dla dzieci

  Złote barwy jesieni – zajęcia czytelnicze DKK dla dzieci

  Otuleni ciepłym szalem przemykamy szybko ulicą w zimny pochmurny dzień. Niebo płacze rzęsistym deszczem za odchodzącym latem. Znów zaczyna się rok szkolny, a w szafach pojawiają się puchate swetry, ciepłe czapki i kurtki. Ach, ta szarobura jesień…

  Nie róbmy jednak smętnych min i nie popadajmy w przygnębienie, bo będziemy przypominać smutnego mopsa... Porozglądajmy się uważnie dookoła. Wraz z kolorową grupą wesołych i energicznych przedszkolaków wyruszyliśmy więc, aby wytropić wszystkie jasne strony obecnej pory roku.

  29 września na zajęciach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci gościliśmy u nas 5 i 6-latki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie, z którymi rozpoczęliśmy tę ambitną wyprawę.

  Na początku postanowiliśmy nieco „oswoić” temat i przybliżyć go najmłodszym - czego jeszcze nie wiemy o jesieni. Dlaczego drzewa gubią swoje liście i dlaczego zmieniają one w magiczny sposób kolor z zielonego na pomarańczowy? Czemu po niebie z głośnym gęganiem suną odlatujące klucze dzikich gęsi? I gdzie one zmierzają?

   

 • Bezpieczna kanikuła, czyli jak odpowiedzialnie spędzać wakacje

  Bezpieczna kanikuła, czyli jak odpowiedzialnie spędzać wakacje

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Wypatruje ich każdy uczeń (nauczyciel też, tylko nie wypada mu się przyznać :). Gdy wielkimi krokami zbliża się koniec czerwca, tematem numer jeden w głowach podopiecznych wszelkich placówek opiekuńczo-wychowawczo-edukacyjnych staje się cudowny okres – WAKACJE! Nieustannie jednak należy chłodzić młode rozgrzane głowy, bowiem okres letnich ferii nie oznacza wcale zaniku wszelakiego rodzaju niebezpieczeństw. Dlatego też 15 VI br. do naszej Książnicy zaprosiliśmy pięcioletnie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem zajęć stało się właśnie zwrócenie uwagi na sprawy bezpieczeństwa podczas dłuuuugiej przerwy od zajęć szkolnych.

 • Baranek, kurczaczek i koszyczek – Wielkanoc oczami najmłodszych w Dyskusyjnym Klubie Książki

  Baranek, kurczaczek i koszyczek – Wielkanoc oczami najmłodszych w Dyskusyjnym Klubie Książki

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  12 kwietnia 2022 roku – do najważniejszych świąt w świecie chrześcijańskim pozostały już tylko dni i godziny, a tymczasem w naszej miechowskiej Bibliotece w zajęciach online na temat Wielkanocy wzięli udział podopieczni krakowskiego Przedszkola Samorządowego nr 14.  Młodociani, razem z panią prowadzącą, wpadli z wizytą do Kasi Radwańskiej – bohaterki opowiadania pt. „Ochota na smakołyki” autorstwa Beaty Kołodziej. Dzięki przygodom dziewczynki, dzieci dowiedziały się, iż mazurki służą nie tylko do śpiewania, zaś w Wielką Sobotę „święconki” jeszcze nie kosztujemy (no chyba że zrobimy wyjątek dla słodyczy :)

 • Najlepszy przyjaciel… trzylatka – o zwierzętach w Dyskusyjnym Klubie Książki

  Najlepszy przyjaciel… trzylatka – o zwierzętach w Dyskusyjnym Klubie Książki

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  5 kwietnia br. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie podjęła się nie lada wyzwania. Zorganizowała zajęcia online dla trzyletnich milusińskich z Samorządowego Przedszkola nr 14 w Krakowie. A jak wiemy, najmłodsi za siedzeniem w miejscu nie przepadają. Tym istotniejszy był właściwy wybór tematu, który przykuje uwagę dzieci. No a kto z nas nie kocha zwierząt? Przecież większość homo sapiens ma swojego futrzanego (mniej lub bardziej) przyjaciela.

 • Mali detektywi odkrywają tajemnice zawodów dorosłych

  Mali detektywi odkrywają tajemnice zawodów dorosłych

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Kilkuletni odkrywcy z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Krakowie mieli nie lada wyzwanie – podczas spotkania online z bibliotekarką PiMBP w Miechowie odsłaniali tajemnice fachów, którymi trudnią się dorośli. Wszystko rozpoczęło się od wstępnej pogadanki na temat jednego z najbardziej nurtujących pytań: kim zostanę w przyszłości? Dzieci dzieliły się swoimi pomysłami i marzeniami, by po kilku minutach wspólnie z panią prowadzącą sformułować definicję zawodu – czynności wykonywanej przez człowieka w celach zarobkowych.

Script logo