2022

 • Bezpieczna kanikuła, czyli jak odpowiedzialnie spędzać wakacje

  Bezpieczna kanikuła, czyli jak odpowiedzialnie spędzać wakacje

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Wypatruje ich każdy uczeń (nauczyciel też, tylko nie wypada mu się przyznać :). Gdy wielkimi krokami zbliża się koniec czerwca, tematem numer jeden w głowach podopiecznych wszelkich placówek opiekuńczo-wychowawczo-edukacyjnych staje się cudowny okres – WAKACJE! Nieustannie jednak należy chłodzić młode rozgrzane głowy, bowiem okres letnich ferii nie oznacza wcale zaniku wszelakiego rodzaju niebezpieczeństw. Dlatego też 15 VI br. do naszej Książnicy zaprosiliśmy pięcioletnie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem zajęć stało się właśnie zwrócenie uwagi na sprawy bezpieczeństwa podczas dłuuuugiej przerwy od zajęć szkolnych.

 • Baranek, kurczaczek i koszyczek – Wielkanoc oczami najmłodszych w Dyskusyjnym Klubie Książki

  Baranek, kurczaczek i koszyczek – Wielkanoc oczami najmłodszych w Dyskusyjnym Klubie Książki

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  12 kwietnia 2022 roku – do najważniejszych świąt w świecie chrześcijańskim pozostały już tylko dni i godziny, a tymczasem w naszej miechowskiej Bibliotece w zajęciach online na temat Wielkanocy wzięli udział podopieczni krakowskiego Przedszkola Samorządowego nr 14.  Młodociani, razem z panią prowadzącą, wpadli z wizytą do Kasi Radwańskiej – bohaterki opowiadania pt. „Ochota na smakołyki” autorstwa Beaty Kołodziej. Dzięki przygodom dziewczynki, dzieci dowiedziały się, iż mazurki służą nie tylko do śpiewania, zaś w Wielką Sobotę „święconki” jeszcze nie kosztujemy (no chyba że zrobimy wyjątek dla słodyczy :)

 • Najlepszy przyjaciel… trzylatka – o zwierzętach w Dyskusyjnym Klubie Książki

  Najlepszy przyjaciel… trzylatka – o zwierzętach w Dyskusyjnym Klubie Książki

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  5 kwietnia br. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie podjęła się nie lada wyzwania. Zorganizowała zajęcia online dla trzyletnich milusińskich z Samorządowego Przedszkola nr 14 w Krakowie. A jak wiemy, najmłodsi za siedzeniem w miejscu nie przepadają. Tym istotniejszy był właściwy wybór tematu, który przykuje uwagę dzieci. No a kto z nas nie kocha zwierząt? Przecież większość homo sapiens ma swojego futrzanego (mniej lub bardziej) przyjaciela.

 • Mali detektywi odkrywają tajemnice zawodów dorosłych

  Mali detektywi odkrywają tajemnice zawodów dorosłych

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Kilkuletni odkrywcy z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Krakowie mieli nie lada wyzwanie – podczas spotkania online z bibliotekarką PiMBP w Miechowie odsłaniali tajemnice fachów, którymi trudnią się dorośli. Wszystko rozpoczęło się od wstępnej pogadanki na temat jednego z najbardziej nurtujących pytań: kim zostanę w przyszłości? Dzieci dzieliły się swoimi pomysłami i marzeniami, by po kilku minutach wspólnie z panią prowadzącą sformułować definicję zawodu – czynności wykonywanej przez człowieka w celach zarobkowych.

 • Jak to drzewiej z książkami było…

  Jak to drzewiej z książkami było…

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Niedawno dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Krakowie dowiedziały się wielu istotnych rzeczy na temat grzeczności i dobrego wychowania, dziś zaś dzięki kolejnemu spotkaniu online prowadzonemu przez pracownicę Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie inna grupa – tym razem sześciolatków – otrzymała sporą dozę ciekawostek związanych z historią samej książnicy – czym jest, w jaki sposób różni się od księgarni, kto w bibliotece pracuje itp. Była też głośna lektura dzieła pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” autorstwa Ewy Stadtmüller, moc zagadek oraz zarys historii książki. Poprzez wieki ludzkość porozumiewała się i wyrażała swój artyzm na wielorakie sposoby: mieliśmy przecież pismo węzełkowe czy obrazkowe, gliniane tabliczki, papirusowe zwoje, maszyny drukarskie, a dziś doczekaliśmy się ery komputerowo-smartfonowej. Z punktu widzenia książki najistotniejsze jest jednak to, by miała czytelników, a wiadomo przecież nie od dziś, iż czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Dlatego też przedszkolakom przedstawiono wiersz pt. „Skarga książki” pióra Jana Huszczy oraz jej prośbę do użytkowników – by o każdą z nich dbać jak o najlepszą przyjaciółkę.

Script logo