Słoneczną przygodę czas zacząć!

Gotowi? To wyruszamy w wakacyjną podróż wyposażeni w dobry humor, promienny uśmiech, ciekawą książkę i niekończący się zapał do odkrywania nowych dróg! To właśnie dziś rozpoczęliśmy cykl naszych bibliotecznych, literacko-plastycznych, bezpłatnych zajęć dla najmłodszych. I już na mecie dokonaliśmy nie lada wyczynu, bo skonstruowaliśmy… drzewo 3D! Oj, łatwo nie było… Ale potem to już z górki – zdobyliśmy tytuł młodych przyrodników, poznaliśmy leśne ścieżki i ułożyliśmy całą kolekcję odpowiedzi na pytanie: za co kochamy lato? Nie ukrywamy, że ta z pierwszego miejsca to: „bo nie ma szkoły…”

A przypominamy, że to dopiero początek naszych wakacyjnych bibliotecznych eskapad! Przed nami jeszcze: Lato z Muminkami, Małe co nieco z Kubusiem Puchatkiem i Nauka tropienia z Detektywem Pozytywką. Będziemy malarzami jak Van Gogh i Super ogrodnikami... Zrealizujemy Wasze marzenia i podejmiemy każde wyzwanie!

Czekamy na Was!

• Wakacje 2023 z miechowską Biblioteką

Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu podczas dłuuugiej przerwy od szkolnej ławki? Zapraszamy wszystkich młodych Czytelników na bezpłatny cykl dziesięciu spotkań literacko-plastycznych. Ruszamy już 11 lipca. Nudzie wstęp wzbroniony – będą wycinanki, tworzenie ramek na zdjęcia, a nawet wykonanie… własnego akwarium! Zajęcia od godziny 10.00 do 12.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w budynku głównym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel przy Placu Kościuszki 7 w Miechowie. Pozostaje nam zatem tylko zachęcić i serdecznie zaprosić do aktywnego spędzenia wolnego czasu w murach naszej Książnicy. Do zobaczenia!

• Spotkanie autorskie z Natalią Kwiatkowską!

Krok w marzenia

Są takie rzeczy, które tak ciężko nam zrobić. Zmienić pracę, zrealizować marzenie, rozpocząć nowy rozdział... Ja to przeszłam, kiedy zapragnęłam wydać książkę. Wyjść ze strefy komfortu i spróbować, odważyć się(…) Jacek Walkiewicz w jednym ze swoich wykładów kiedyś mówił: "Puk, puk - strach puka do drzwi. Otwiera mu odwaga, a tam ... nikogo nie ma".
    Czasem te decyzje są skrajnie trudne, wydają się nieosiągalne, ale gdy się odważysz, zrobisz krok do przodu, dzieją się cuda. (Facebook, Nathalie K.Flower)

To słowa ze strony autorskiej  Nathalie K. Flower, której tożsamość skrywa...Natalię Kwiatkowską. Pochodzącą z Dąbrowy Górniczej, od 14 lat mieszkającą w Miechowie młodą pisarkę coraz bardziej popularnych powieści dla kobiet. Ta Niezwykła Osoba :), mama czwórki wspaniałych dzieci, gościła na spotkaniu w naszej bibliotece, inaugurując tym samym tegoroczne Dni Miechowa i zarażając wszystkich swoim entuzjazmem oraz dobrą energią.

Złudzeniem jest jednak, że „Opowieść Natalii” od początku była tak kolorowa. Przed laty jako bardzo młoda dziewczyna  poważnie zachorowało, co w efekcie przewartościowało jej życie i zmieniło priorytety. Przygotowując się na każdy możliwy scenariusz, postanowiła zostawić „drogowskazy” dla innych – jak zacząć „jeszcze raz”. Gdy jej już nie będzie…

• Spotkanie autorskie z Natalią Kwiatkowską!

Już w najbliższy czwartek o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie w miechowianką - Natalią Kwiatkowską. Porozmawiamy o jej kolejnej, trzeciej książce.
    Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Miechowa 2023.

"Narratorem tej książki jest - o zgrozo - mężczyzna, i to nie idealny, lecz rzeczywisty, którego my, kobiety, możemy poznać bez żadnej cenzury. Co gorsza, w niektórych momentach zgodzimy się z nim w sprawach, w których zawsze stawałyśmy po drugiej stronie barykady. Dzięki autorce skorzystamy z translatora męskiego myślenia i spojrzymy inaczej na swój świat. Pełna dylematów, zakrętów i tajemnic historia, która wciąga do ostatniej strony" (Emilia Piłko).

"To nie jest książka o doskonałych bohaterach, którzy rzucają się na siebie w ekstazie pożądania. To opowieść o szarej codzienności małżeństwa: niedopowiedzeniach, kłótniach i seksie mającym zaspokoić wyłącznie potrzeby fizyczne. To burzliwa historia związku, który zawisa na włosku, gdy na horyzoncie pojawia się ktoś trzeci, kto budzi dawno uśpione emocje: ekscytację, fascynację oraz pragnienie nowej dawki adrenaliny w oczekiwaniu na kolejne spotkanie. Czy żona ma szansę wygrać z kobietą, która wydaje się ideałem? Co zrobi Tomasz: podejmie walkę o Alicję czy uzna, że lepiej im będzie osobno? A może to los już zdecydował za niego...".

Serdecznie zapraszamy! ❤️❤️❤️

Podsumowanie akcji „Książkowy niekalendarz"

Pomimo, iż koniec roku jest już bardzo blisko, do naszej biblioteki wciąż przybywają uczniowie. Tym raz odwiedziła nas klasa 2A ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechowie. Przeprowadziliśmy lekcję biblioteczną na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Przy tej okazji rozdaliśmy dzieciom dyplomy nagradzające ich trud włożony w codzienne czytanie związane z akcją „Książkowy niekalendarz". Było całkiem słodko, nie tylko ze względu na wykonaną pracę plastyczną (papierowe lody na patyku!), ale również dzięki cukierkom, którymi częstowaliśmy naszych gości.