Aktualności

 • Zmiany godzin pracy biblioteki!

  Zmiany godzin pracy biblioteki!

  Szanowni Czytelnicy!

  Od 1 kwietnia zmieniamy godziny otwarcia miechowskiej biblioteki - od poniedziałku do piątku będziemy dostępni w godzinach 9.00 - 17.00, natomiast w soboty (niezmiennie) - 9.00 - 13.00. Wypożyczalnia dla dorosłych oraz czytelnia wraz z pracownią komputerową będą otwarte również w poniedziałki. Ponadto rezygnujemy z przerw technicznych.

  Do zobaczenia w bibliotece!

   

  Zmiany godzin pracy biblioteki!

 • Zapraszamy na warsztaty wielkanocne!

  Zapraszamy na warsztaty wielkanocne!

  Zapraszamy chętnych Seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Aktywne Życie" w Miechowie oraz naszych sympatyków na warsztaty wielkanocne. Spotkanie odbędzie się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie w dniu 30.03.2023 r. (czwartek) o godz. 10.30.

  Będziemy robić stroiki świąteczne.🌼🐑🐤🐥🦢
  Kto będzie mógł niech weźmie ze sobą nożyczki igłę, zielone gałązki z bukszpan🌿😄
  Do zobaczenia.

   

 • Wiosennej zbiórki książek nastał czas!

  Wiosennej zbiórki książek nastał czas!

  Od 21 marca do 22 kwietnia trwa akcja pn. „Wiosenna zbiórka książek”. Do miechowskiej biblioteki (Plac Kościuszki 7) można dostarczać pozycje literackie, które następnie zostaną rozdysponowane do biblioteczek plenerowych w gminie Miechów. Książki można przynosić także do siedziby Fundacji Stawiamy na Rozwój (ulica Jagiellońska 2 w Miechowie).

   

 • Światowy Dzień Poezji oraz lekcja przysłów w miechowskiej bibliotece

  Światowy Dzień Poezji oraz lekcja przysłów w miechowskiej bibliotece

  Wiosnę czuć w powietrzu, toteż i uczniowie coraz częściej wyruszają wraz ze swymi opiekunami w poszukiwaniu przygód. We wtorek 21 marca odwiedzili nas goście z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach. Konkretnie – uczniowie klasy I a. Wspólnie zastanawialiśmy się, czym jest poezja i co ją wyróżnia. Na głos przeczytaliśmy trzy piękne wiersze: „Nasze kwiaty” Marii Konopnickiej, „O Panu Tralalińskim” Juliana Tuwima oraz „Ptasie plotki” mistrza Jana Brzechwy. Zanim uczniowie mieli okazję trochę pozwiedzać Oddział dla Dzieci i Młodzieży (furorę robiły atlasy dla ptaków), samodzielnie stworzyli dla siebie zakładki do książek.

 • Nowa oferta w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

  Nowa oferta w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

  Otwarta biblioteczka – to nowy pomysł, dzięki któremu miechowska biblioteka planuje zachęcić czytelników do wizyty w swoich progach. Na czym polega jej działanie? Można wybrać przypadający do gustu tytuł, przeczytać go na miejscu lub zabrać ze sobą. Największą radość czytelnikom sprawi zapewne fakt, iż dzieła literackie z otwartej biblioteczki niekoniecznie trzeba zwracać. To już leży w gestii czytelnika. Tak samo, jak decyzja, czy do arsenału lektur nie dołączyć własnej książki, np. takiej, którą możemy zadowolić kolejnych użytkowników otwartej biblioteczki. W ten sposób lektura zyska nowe życie.

  Warto również zaznaczyć, że powstał specjalny kącik dla czytelników. Na parterze znajdą Państwo dwa wygodne fotele oraz stoliczki – dla tych mniejszych i większych wielbicieli książek. Korzystać mogą zatem całe rodziny.

  Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Stawiamy Na Rozwój.

Script logo