Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www
    Serdecznie zapraszamy czytelników!

• Sieć na kulturę w podregionie krakowskim

Bezpłatne szkolenie online dla dzieci „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” cz. II

Informujemy, że nasza instytucja bierze udział w projekcie “Sieć na kulturę w podregionie krakowskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywności cyfrowej”. Sam projekt jest realizowany przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie. Celem projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych zarówno pracowników, jak również dzieci i młodzieży biorących w nim udział.

Głównym celem projektów Sieć na kulturę jest:

• rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
    • podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
    • wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów

Dzięki udziałowi w projekcie nasze dzieci i młodzież nabędą praktyczne umiejętności z wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zapraszamy chętnych do zapisu!

Podczas szkolenia zostaną omówione możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach. Uczestnicy poznają dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów. Zdobędą umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego dowiedzą się o przysługujących mu prawach autorskich i co to jest creative commons.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dzieci w wieku 10-14 lat, czekamy na zgłoszenia do 27.08.2021 r.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 41 230 98 16, a także w naszej placówce PiMBP w Miechowie, pl. Kościuszki 7.

Więcej o szkoleniu pod linkiem https://www.siecnakulture.pl/podregion-krakowski/

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Zachęcamy do kontaktu!

• Coolskills

COOLSKILLS - cultural heritage as a fountain of modern youth skills

PiMBP w Miechowie w bieżącym roku jako PARTNER rozpoczęła 1 kwietnia 2021 r. realizację nowego, międzynarodowego projektu pod polską nazwą:

COOLSKILLS - dziedzictwo kulturowe jako źródło rozwoju nowoczesnych umiejętności młodzieży

(nazwa oryg.:  COOLSKILLS- cultural heritage as a fountain of modern youth skills)

finansowanego w ramach programu Erasmus+. Partnerstwa strategiczne na rzecz młodzieży.

Termin zakończenia realizacji projektu wyznacza data 31 marca 2023 r.

Celem głównym projektu jest wspieranie budowania potencjału osób pracujących z młodzieżą w zakresie rozwoju kompetencji społecznych, kreatywności i innowacyjności w oparciu o edukację z zakresu kultury i dziedzictwa kulturowego.

Nowości czytelnicze

Wakacyjne nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www
    Serdecznie zapraszamy czytelników!

• Nowości czytelnicze!

Smak letniej przygody

Nowości czytelnicze!

Pośród upalnych dni, gdy żar leje się z nieba, warto znaleźć choć kilka chwil, aby usiąść na zacisznej werandzie i nieco odetchnąć w zacienionym zakątku od egzotycznej aury. Poszukując relaksu i odprężenia oraz delektując się ciszą i spokojem, nie możemy zapomnieć o najważniejszym „atrybucie dobrego nastroju”, czyli o…książce.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oferujemy cały zestaw nowości. Jak w niezwykłej baśni, możemy odkryć piękno i magię Ziemi w fascynującym atlasie pełnym cudownych ilustracji, które przedstawiają życie „Naszej planety”. Dla tych, którzy poszukują odpowiedzi dotyczących tajników ducha ludzkiego, proponujemy „Atlas zbuntowany”, dla amatorów mocniejszych wrażeń cały cykl S.Kinga „Mroczna wieża”, a dla tych którzy cenią powiew romantyzmu i grę emocji książki Nicholasa Sparksa, Doroty Mili i Agnieszki Olejnik.

Smak letniej lemoniady zyska z pewnością nową barwę, gdy „doprawimy” go przygodami z kryminalnych pełnych humoru opowieści Olgi Rudnickiej, perypetiami dżentelmena włamywacz – Arsena Lupin czy też przepisami na oryginalne japońskie potrawy. Polecamy najnowszą książkę Piotra Zychowicza” Alianci” , bestsellerową serię z Gerardem Edlingiem autorstwa Remigiusza Mroza oraz kolejną sensacyjną powieść Wojciecha Chmielarza „Wilkołak”.

Książka jako nasz niezawodny przyjaciel zabierze nas w podróż po egzotycznym Kraju Kwitnącej Wiśni , tajemniczym jeziorze Bajkał i odkryje ukrytą leczniczą moc roślin…

Zapraszamy do nas po fascynujące lektury!
    Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www