Małopolski Klub Kodera

3 listopada br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miechowie odbyły się kolejne zajęcia z projektu „Małopolski Klub Kodera” realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”. Młodzi programiści mieli okazję budować swoje roboty z LEGO oraz poznać podstawy ich programowania. Największą radość uczestnicy czerpali ze sterowania swoimi zautomatyzowanymi istotami i udoskonalania ich na swój sposób.

#codeweek

„Spotkanie z wyobraźnią”– Zofia Stanecka w PiMBP w Miechowie

spotkanie autorskie w ramach DKK dla Dzieci

24 października b.r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie gościliśmy znaną pisarkę dla dzieci, panią Zofię Stanecką. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

• Lekcja biblioteczna

Specyfika pracy biblioteki

lekcja biblioteczna dla uczniów LO w Miechowie

2 i 5 października gośćmi naszej biblioteki byli uczniowie klas pierwszych z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie. Uczestniczyli oni w dwóch lekcjach bibliotecznych na temat specyfiki pracy biblioteki i różnorodności usług przez nią świadczonych.

• Lekcja biblioteczna

Bon – Ton, czyli dobre maniery

lekcja biblioteczna o zachowaniu się nie(tylko) w bibliotece

11 października w naszej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna, w której wzięły udział dzieci 6-letnie ze Szkoły Podstawowej w Antolce. Tematem lekcji były dobre maniery.

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W tegorocznych obchodach Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia w naszej bibliotece uczestniczyła grupa 4-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Zajęcia w ramach DKK dla Dzieci odbyły się 12 października. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy na temat wyglądu i zwyczajów prawdziwych niedźwiedzi.