Aktualności

 • Spotkanie autorskie z Natalią Kwiatkowską!

  Krok w marzenia

  Są takie rzeczy, które tak ciężko nam zrobić. Zmienić pracę, zrealizować marzenie, rozpocząć nowy rozdział... Ja to przeszłam, kiedy zapragnęłam wydać książkę. Wyjść ze strefy komfortu i spróbować, odważyć się(…) Jacek Walkiewicz w jednym ze swoich wykładów kiedyś mówił: "Puk, puk - strach puka do drzwi. Otwiera mu odwaga, a tam ... nikogo nie ma".
  Czasem te decyzje są skrajnie trudne, wydają się nieosiągalne, ale gdy się odważysz, zrobisz krok do przodu, dzieją się cuda. (Facebook, Nathalie K.Flower)

   

  To słowa ze strony autorskiej  Nathalie K. Flower, której tożsamość skrywa...Natalię Kwiatkowską. Pochodzącą z Dąbrowy Górniczej, od 14 lat mieszkającą w Miechowie młodą pisarkę coraz bardziej popularnych powieści dla kobiet. Ta Niezwykła Osoba :), mama czwórki wspaniałych dzieci, gościła na spotkaniu w naszej bibliotece, inaugurując tym samym tegoroczne Dni Miechowa i zarażając wszystkich swoim entuzjazmem oraz dobrą energią.

  Złudzeniem jest jednak, że „Opowieść Natalii” od początku była tak kolorowa. Przed laty jako bardzo młoda dziewczyna  poważnie zachorowało, co w efekcie przewartościowało jej życie i zmieniło priorytety. Przygotowując się na każdy możliwy scenariusz, postanowiła zostawić „drogowskazy” dla innych – jak zacząć „jeszcze raz”. Gdy jej już nie będzie…

 • Spotkanie autorskie z Natalią Kwiatkowską!

  Już w najbliższy czwartek o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie w miechowianką - Natalią Kwiatkowską. Porozmawiamy o jej kolejnej, trzeciej książce.
  Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Miechowa 2023.

  "Narratorem tej książki jest - o zgrozo - mężczyzna, i to nie idealny, lecz rzeczywisty, którego my, kobiety, możemy poznać bez żadnej cenzury. Co gorsza, w niektórych momentach zgodzimy się z nim w sprawach, w których zawsze stawałyśmy po drugiej stronie barykady. Dzięki autorce skorzystamy z translatora męskiego myślenia i spojrzymy inaczej na swój świat. Pełna dylematów, zakrętów i tajemnic historia, która wciąga do ostatniej strony" (Emilia Piłko).

  "To nie jest książka o doskonałych bohaterach, którzy rzucają się na siebie w ekstazie pożądania. To opowieść o szarej codzienności małżeństwa: niedopowiedzeniach, kłótniach i seksie mającym zaspokoić wyłącznie potrzeby fizyczne. To burzliwa historia związku, który zawisa na włosku, gdy na horyzoncie pojawia się ktoś trzeci, kto budzi dawno uśpione emocje: ekscytację, fascynację oraz pragnienie nowej dawki adrenaliny w oczekiwaniu na kolejne spotkanie. Czy żona ma szansę wygrać z kobietą, która wydaje się ideałem? Co zrobi Tomasz: podejmie walkę o Alicję czy uzna, że lepiej im będzie osobno? A może to los już zdecydował za niego...".

  Serdecznie zapraszamy! ❤️❤️❤️

   

   

 • Podsumowanie akcji „Książkowy niekalendarz"

  Podsumowanie akcji „Książkowy niekalendarz"

  Pomimo, iż koniec roku jest już bardzo blisko, do naszej biblioteki wciąż przybywają uczniowie. Tym raz odwiedziła nas klasa 2A ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechowie. Przeprowadziliśmy lekcję biblioteczną na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Przy tej okazji rozdaliśmy dzieciom dyplomy nagradzające ich trud włożony w codzienne czytanie związane z akcją „Książkowy niekalendarz". Było całkiem słodko, nie tylko ze względu na wykonaną pracę plastyczną (papierowe lody na patyku!), ale również dzięki cukierkom, którymi częstowaliśmy naszych gości.

 • Informacja o wynikach naboru na stanowisko Dyrektora PiMBP im. Marii Fihel w Miechowie

  Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski Informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko Dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie na ww. stanowisko została wybrana Pani Anna Donabidowicz zamieszkała w Miechowie.

  Kandydatka uzyskała najwyższą liczbę punktów z oceny merytorycznej złożonych dokumentów aplikacyjnych, programu działania Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

 • Spotkanie autorskie z Katarzyną Michalczak

  Odnaleźć nieodnalezione

  Co się dzieje, gdy nasze dziecko okazuje się "inne"- nie takie, jakie sobie wymarzyliśmy? Gdy nasza wizja rodzicielstwa rozmija się z ogólnie przyjętymi konwenansami? A dziecko za nic nie pasuje do społecznych wymogów i oczekiwań? Wtedy dla wielu rozpoczyna się droga przez mękę, droga donikąd. Codziennie przemierzają ją tysiące rodziców, których dzieci mają zdiagnozowane spektrum autyzmu. To jednak tylko jeden ze scenariuszy...

  Okazuje się bowiem, iż możliwe jest w tej skomplikowanej sytuacji odnalezienie kierunku i celu oraz przekucie bezradności w siłę i zwątpienia w nadzieję. Na spotkaniu autorskim w bibliotece udowodniła nam to Katarzyna Michalczak,rodowita miechowianka, poetka, pisarka, doktorka socjologii. Autorka dwóch książek z wierszami, „Pamięć przyjęć” i „Tysiąc saun”, oraz dwóch zbiorów opowiadań, „Mam na imię nie mam” i „Klub snów”; za ten drugi była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Publikacja „Synu, jesteś kotem” , która ukazała się 15 stycznia 2023 roku, opisuje jej relacje z Radkiem - synem w spektrum autyzmu, który jest nie tylko przedmiotem opisu, ale i aktywnym współtwórcą książki.

   

Script logo