• Paulette Bourgeois - "Franklin gra w hokeja"

Międzynarodowy Dzień Sportu w bibliotece

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

5 kwietnia obchodziliśmy w bibliotece Międzynarodowy Dzień Sportu. Spotkanie literacko-plastyczne odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W spotkaniu uczestniczyły dzieci w wieku 3 i 4 lat z Samorządowego Przedszkola nr.3 w Miechowie.

• Anita Głowińska - „Kicia Kocia w bibliotece”

Kicia Kocia w bibliotece

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W dniu 2.04 odbyło się w naszej bibliotece kolejne  spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W spotkaniu wzięły udział dzieci w wieku 4 i 5 lat z Przedszkola nr.2 w Miechowie.

• „Wiosna przybywa - kolory swe odkrywa”

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

6 marca naszą bibliotekę odwiedziła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie. Przedszkolaki wzięły udział w kolejnym spotkaniu czytelniczym w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tematem naszych zajęć była wiosna.

• Międzynarodowy Dzień Kota

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W dniu 20 lutego odbyło się w naszej bibliotece spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W spotkaniu uczestniczyła grupa pięcio- i sześciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie.

Tematem zajęć był Międzynarodowy Dzień Kota. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Agnieszki Galicy pt. „Bajka o kocie i myszach”, chętnie odpowiadały na pytania, które dotyczyły przeczytanego tekstu oraz rozwiązywały zagadki związane z motywem przewodnim zorganizowanego spotkania.

• „Miechów – moja mała ojczyzna” – lekcja biblioteczna

W ramach edukacji regionalnej w dniach 12 i 19 lutego 2019 roku zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne dla dwóch klas pierwszych – I c i I b – ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie. Najpierw dzieci dowiedziały się, że Miechów leży w południowej części Polski, w regionie zwanym Małopolską, na Wyżynie Miechowskiej, a jedną z rzek, która płynie przez miasto jest Miechówka. Następnie usłyszeli opowieść o legendarnym Miechu,  od imienia którego można wywodzić nazwę miasta. Poznali datę „urodzin Miechowa” czyli datę lokacji miasta – 6 września 1290 rok.  Zobaczyli jak wygląda aktualny herb miasta, usłyszeli o najwybitniejszym miechowianinie, Macieju Miechowicie oraz o Bitwie Miechowskiej z 17 lutego 1863 roku.