Aktualności

 • Nowości czytelnicze

  Świąteczna niespodzianka

  Pośród wielkanocnych przysmaków: pachnących mazurków, aromatycznych sałatek  i smakowitych wędlin, warto pamiętać i o dobrej… lekturze. Takiej, która przyniesie wytchnienie po przedświątecznych porządkach i wprawi nas w prawdziwie wiosenny nastrój.

  Wychodząc  naprzeciw tym oczekiwaniom, pragniemy Państwu zaoferować cały zestaw nowości czytelniczych, które dostarczą wielu niezapomnianych emocji: od uśmiechu poprzez łzy wzruszenia i tęsknotę  aż do ekscytacji. A literacka podróż z bohaterami naszych ulubionych powieści sprawi, że ten już i tak wyjątkowy czas, stanie się jeszcze bardziej niepowtarzalny…

  Zapraszamy do nas!

 • Borys Tynka - Przewodnik po Oddesie

  Wszystkie barwy Odessy

  Dobiegła końca nasza fascynująca wirtualna podróż po malowniczym zakątku położonym nad Morzem Czarnym, zwanym jego „Perłą”. Niepowtarzalny klimat Odessy już od kilku miesięcy przedstawiał nam - Borys Tynka, Honorowy Ambasador Odessy w Polsce podczas cyklu spotkań literackich on-line, pt. ”Odessa dla romantyków”.

  Wraz z nim mogliśmy wędrować polskim śladem po tym ukraińskim mieście, które jeszcze kilka wieków temu było niewielką tatarską warownią, a obecnie przyciąga swoją historią, legendami i kolorytem. To ono przecież gościło w swych podwojach wielu słynnych Polaków: Juliana Ursyna Niemcewicza, Józefa Ignacego Kraszewskiego, tu na zesłaniu przebywał Adam Mickiewicz, co znalazło potem ślad w jego twórczości, gdy pisał „Sonety odeskie”.

 • Spacer po Odessie

  Cykl spotkań literackich on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 7 - Spacer po Odessie

  31 marca 2021 r., o godz. 17.00

   

  Zapraszamy na ostatnie spotkanie literackie on-line z Borysem Tynką - honorowym Ambasadorem Odessy w Polsce.

   

 • Komunikat

  Koronawirus – Działalność bibliotek – Komunikat

  Do 9 kwietnia obostrzenia w bibliotekach bez zmian. 

  Obowiązujące od 28 listopada 2020 roku zasady udostępniania zbiorów bibliotecznych

  zostały przedłużone do 9 kwietnia 2021 roku.

   

  Szanowni Państwo,

  na podstawie § 9 ust. 23 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (DZ. U.  z 2021 poz. 512 ) uprzejmie informujemy, że do dnia 9 kwietnia 2021 r. Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie przy uwzględnieniu dotychczasowych zasad reżimu sanitarnego w dalszym ciągu prowadzić będzie  udostępnianie zbiorów w trybie wypożyczeń bezpośrednich jak i zdalnie. Serdecznie zapraszamy.

 • Spotkanie literackie on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 6 - Żydowska Odessa w twórczości Izaaka Babla oraz Władimira Żabotyńskiego

Script logo