„Moja mała ojczyzna” - lekcja biblioteczna

W ramach edukacji regionalnej realizowanej przez miechowską bibliotekę  w dniu 11 grudnia 2019 roku dla grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pstroszycach została przeprowadzona lekcja biblioteczna „Moja mała ojczyzna”.

Boże Narodzenie – historia i polskie zwyczaje świąteczne

Święto Bożego Narodzenia – i w przeszłości i obecnie budzi w nas wielkie emocje i co roku mobilizuje do niecodziennej aktywności, do wielkich, pasjonujących przygotowań: porządków i zakupów. Wszystkich ogarnia wtedy troska o świąteczne akcesoria, o choinkę, opłatki i upominki dla najbliższych. Z okazji zbliżających się tych najpiękniejszych dni w roku, 3 grudnia zaprosiliśmy do naszej biblioteki uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.

Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www
    Serdecznie zapraszamy czytelników!

• Ostry Dyżur Literacki

Zapraszamy 16.11.2019 r. o godz. 10.00 do PiMBP w Miechowie!

Ostry dyżur literacki to już sprawdzona podczas Festiwalu Literatury dla Dzieci oraz  w czasie Targów Książki w Katowicach, akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana głównie do dzieci do 12 r. ż. i rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

Małe co nieco o misiach

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Miś. Pluszowa zabawka i najlepszy przyjaciel. Do przytulania, ściskania i spania. To on jest bohaterem naszych wspomnień z dzieciństwa.
    Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia  już 13 listopada świętowaliśmy w naszej bibliotece z 4,5 i 6 latkami z Przedszkola Wesoły Maluch w Miechowie.