• Międzynarodowy Dzień Kota

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W dniu 20 lutego odbyło się w naszej bibliotece spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W spotkaniu uczestniczyła grupa pięcio- i sześciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie.

Tematem zajęć był Międzynarodowy Dzień Kota. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Agnieszki Galicy pt. „Bajka o kocie i myszach”, chętnie odpowiadały na pytania, które dotyczyły przeczytanego tekstu oraz rozwiązywały zagadki związane z motywem przewodnim zorganizowanego spotkania.

• „Miechów – moja mała ojczyzna” – lekcja biblioteczna

W ramach edukacji regionalnej w dniach 12 i 19 lutego 2019 roku zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne dla dwóch klas pierwszych – I c i I b – ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie. Najpierw dzieci dowiedziały się, że Miechów leży w południowej części Polski, w regionie zwanym Małopolską, na Wyżynie Miechowskiej, a jedną z rzek, która płynie przez miasto jest Miechówka. Następnie usłyszeli opowieść o legendarnym Miechu,  od imienia którego można wywodzić nazwę miasta. Poznali datę „urodzin Miechowa” czyli datę lokacji miasta – 6 września 1290 rok.  Zobaczyli jak wygląda aktualny herb miasta, usłyszeli o najwybitniejszym miechowianinie, Macieju Miechowicie oraz o Bitwie Miechowskiej z 17 lutego 1863 roku.

• Stowarzyszenie „Larix”

Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018

Informujemy, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://bit.ly/2x9mwwZ) w naszym katalogu www
    Serdecznie zapraszamy czytelników!

• „Tupcio Chrupcio - Wizyta u dziadków”. Zajęcia czytelnicze dla Dzieci

W piątkowe przedpołudnie (25 stycznia 2019 r.)  odbyły się w bibliotece zajęcia literacko-plastyczne, w których udział wzięła grupa przedszkolaków w wieku 3-6 lat z Niepublicznego Przedszkola „Wesoły Maluch”.