• Zamknięcie Biblioteki od 7 listopada br. do odwołania

Zamknięcie Biblioteki od 7 – 29 listopada 2020 r.

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 1972),  uprzejmie informujemy, że w dniach od 7 – 29 listopada 2020 r. Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie będzie zamknięta dla Czytelników z uwagi na wprowadzony w tym okresie zakaz udostępniania zbiorów publiczności.

W związku z powyższym:

• wstrzymane są wypożyczenia oraz zwroty materiałów bibliotecznych bezpośrednio w agendach
    • nie nalicza się opłat za przetrzymanie wypożyczonych materiałów w czasie zamknięcia Biblioteki,
    • wszystkie dokumenty, których termin zwrotu przypadał na czas zamknięcie Biblioteki, zostają automatycznie prolongowane aż do czasu jej ponownego otwarcia dla czytelników.

O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu Biblioteki będziemy informować na bieżąco w naszej stronie internetowej i mediach społecznościowych.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 lub mailowy kontakt

Telefon: 41 230-98-16, mail: kontakt@biblioteka.miechow.pl

Przepraszamy za utrudnienia.

Praca zdalna bibliotek

Szanowni Czytelnicy,

ponieważ biblioteki publiczne wykonują zadania o charakterze publicznym i w tym zakresie dotyczy je Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów jest duże prawdopodobieństwo, że od soboty –  7 listopada - będziemy z Wami wyłącznie w kontakcie online.

Jeśli jednak wolicie tradycyjną, papierową formę  książki, której czytanie jest dla Was bardziej  nastrojowe, klimatyczne, ma w sobie coś magicznego i dlatego chcecie zrobić książkowe zapasy, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, postanowiliśmy od dzisiaj zwiększyć limit wypożyczanych książek do 8 pozycji z każdego działu.

Bajki na dobranoc do czytania Zasypianki

Chcielibyśmy polecić Państwu serwis https://bajki-zasypianki.pl, który prowadzony jest przez Pana Pawła Księżyka od ponad 8 lat.

Publikowane są tam bajki na dobranoc, bajki z morałem oraz terapeutyczne w postaci tekstów do czytania i nagrań do pobrania, wszystkie za darmo. Dostępne jest ponad 100 tekstów, w tym bajki na temat nieśmiałości, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, chorobami, dziecięcymi lękami i wiele innych.

Ostatnio, we współpracy z Centrum Terapii Mutyzmu została przygotowana bajka dla dzieci dotkniętych mutyzmem, wcześniej również poświęconą autyzmowi. Listę bajek terapeutycznych możecie Państwo zobaczyć tutaj: https://bajki-zasypianki.pl/bajki-pomagajki/.

• Juliusz Słowacki

Kuba Michalski - Na Termopilach (Juliusz Słowacki) - fragment wiersza "Grób Agamemnona"

W listopadzie obchodzimy zarówno Święto Niepodległości jak i rocznicę Powstania Listopadowego. Słowacki napisał "Grób Agamemnona", gdy Polski nie było wśród wolnych państw, a "NA TERMOPILACH" to fragment tego wiersza z moją muzyką. Poeta nawiązuje w nim z jednej strony do słynnej bitwy Spartan, z drugiej - do Powstania Listopadowego.

W filmie do tego utworu wykorzystano obrazy słynnych malarzy (m.in. Kossaka, Davida i Malczewskiego) nawiązujące do wymienionych wydarzeń historycznych lub do twórczości Słowackiego.

• Cezary Łazarewicz (fot. Adam Tuchliński)

Spotkanie autorskie online z Cezarym Łazarewiczem już 5 listopada!

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością przekazujemy zaproszenie na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem, które odbędzie się już 5 listopada o godz. 17:00. Rozmowa, którą poprowadzi dr Paulina Małochleb, odbędzie się online i będzie można ją obejrzeć na YouTubie oraz Facebooku.
    Mamy nadzieję, że dzięki tej formule spotkania jeszcze więcej osób będzie w nim uczestniczyć.

Pragniemy przedstawić krótką sylwetkę Cezarego Łazarewicza oraz dr Pauliny Małochleb.