• Spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem

Życie z pasją do podróżowania i gotowania

spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem

10 maja br. w sali konferencyjnej PiMBP w Miechowie odbyło się spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem, dziennikarzem, publicystą, autorem książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. W latach 1993–2004 był publicystą i recenzentem kulinarnym w Gazecie Wyborczej. Współpracował też z tygodnikami Wprost, Newsweek Polska i Przekrój. Robert Makłowicz jest podróżnikiem i pasjonatem historii dotyczącej zwłaszcza dziejów Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, zwłaszcza w czasach panowania cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.

• Podsumowanie powiatowego konkursu literackiego (fot. W. Barczyński)

Wyniki konkursu: << Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek>> Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży”

W dniu 12 maja 2018 r. w siedzibie biblioteki miało miejsce uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu literackiego: <<Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek>> Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży” .

Ogłoszony został z okazji przypadającej 5 grudnia 2017 r. 150. rocznicy urodzin Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz w odpowiedzi na uchwałę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 maja 2017 r. w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla filii

Nowości czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Filii Osiedlowej, Bukowskiej Woli i Zagorzycach PiMBP Miechów! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www

Serdecznie zapraszamy czytelników!

• Niepubliczne Przedszkole Językowe „Biedroneczki” z Miechowa

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W dniu 4 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci gościliśmy w naszej bibliotece grupę przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Biedroneczki” z Miechowa.

• „Bajki na każdą porę roku”

O smoku i wielkanocnej niespodziance

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

13 marca podczas kolejnych zajęć w ramach DKK dla Dzieci spotkaliśmy się z grupą sześciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Przeczytaliśmy opowiadanie „O smoku i wielkanocnym jajku” ze zbioru „Bajek na każdą porę roku” autorstwa Alberto Melis. Temat zajęć nawiązywał do świąt Wielkanocnych i do zwyczajów oraz tradycji z nimi związanych.