Aktualności

 • Mickiewicz i Kraszewski w Odessie

  Cykl spotkań literackich on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 3 „Mickiewicz i Kraszewski w Odessie”

  30 stycznia 2021 r., o godz. 17.00

   

  Informujemy, że kolejne spotkania literackie on-line z Borysem Tynką - honorowym Ambasadorem Odessy w Polsce odbędą się w terminach:

  15.02.2021 r., 27.02.2021 r., 15.03.2021 r., 31.03.2021 r.

  Tematy naszych literackich podróży będziemy podawać na bieżąco.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Dzień Babci i Dziadka

  Z uśmiechem dla Babci i Dziadka

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  19 stycznia, w mroźne zimowe przedpołudnie wraz z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie wysłuchaliśmy opowieści o przygodach Fenka pt. "Dzień Babci i Dziadka".
  To spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci odbyło się on-line i pełne było barwnych historii, którymi dzielili się najmłodsi. Dobre emocje towarzyszyły nam cały czas.
  Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że "Dziadkowie" są dla nich bardzo ważni i pełnią niezwykłą rolę w ich życiu.
  Obiecały, że własnoręcznie wykonają dla nich upominki i złożą najlepsze życzenia.

  My również przyłączamy się do nich i życzymy Wszystkim Babciom i Dziadkom: zdrowia, szczęścia oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych w rodzinnym gronie!

 • Bolesław Leśmian

  Kuba Michalski - Śni się lasom las (Bolesław Leśmian)

 • Spotkanie literackie on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 2 „Życie i twórczość Aleksandra Puszkina”

 • IBUK Libra - platforma książek elektronicznych

  Dostęp do IBUK LIBRA

  Drodzy Czytelnicy,

  uprzejmie informujemy, że PiMBP w Miechowie od 1 stycznia 2021 r. podtrzymała kolejny raz roczny dostęp do wybranych publikacji (2760 tytułów) w czytelni internetowej IBUK LIBRA. Dostęp możliwy jest z sieci PiMBP w Miechowie albo za pośrednictwem kodu PIN, który można otrzymać po wysłaniu e-miala na adres kontakt@biblioteka.miechow.pl, w którym należy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.
  Ważność wszystkich kodów PIN aktywnych do 31 grudnia 2020 r. została przedłużona o kolejny rok.

  Aby korzystać z serwisu koniecznością jest założenie jednorazowego osobistego konta myIbuk, umożliwiającego danemu użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem. Po założeniu konta Użytkownik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Aby poprawnie przeprowadzić rejestracje kliknij POMOC i zobacz Jak korzystać z IBUK LIBRA (dwa krótkie filmy) - lewy dolny róg na stronie https://libra.ibuk.pl/

  UWAGA:
  - bardzo ważne! - w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).https://libra.ibuk.pl/

  Uwagi techniczne:
  wymagana przeglądarka: Google Chrome lub Mozilla Firefox.

  Pomoc w formie przejrzystego i szczegółowego przewodnika, który wyjaśnia krok po kroku, jak poruszać się po platformie IBUK Libra i korzystać z dostępnych narzędzi. Pomoc zawiera interaktywne elementy (spis treści, linki), które ułatwiają przechodzenie pomiędzy rozdziałami/tematami.
  Pomoc

  Filmiki instruktażowe:

Script logo