Aktualności

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

  Drogie Panie! Zamiast życzeń, kilka cytatów, które przypomną Wam jak bardzo jesteście WYJĄTKOWE❤️ Dobrego dnia!🥰

   

  "Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko".
  Katarzyna Nosowska

  "Stawiam kobiety wyżej niż mężczyzn. Są bliższe prawdy o życiu".
  Ryszard Kapuściński

  "Kobiety są setki tysięcy razy silniejsze od nas. Kobieta przylgnie do ziemi i nic ją nie ruszy. Kręci się razem z planetą i nic ją nie ruszy. Żadne burze, ni huragany, sztormy i tak dalej. Nie mówiąc nawet o łagodnych powiewach, które niejednego z nas zbijają z nóg".
  E. Stachura: Dzienniki

  "Tajemnicą jest kobieta".
  Stanisław Wyspiański: Wesele

  "Jak to możliwe, dziwna dziewczyno, że jesteś tak wieloma kobietami dla tylu ludzi?"
  Sylvia Plath

  "Nie był wcale przystojny, bogaty ani szczególnie błyskotliwy, ale dostrzegła w nim coś, na czym jej zależało. Kobiety często widzą to, czego nikt nie dostrzega"
  Nora Roberts, Zorza polarna

   

 • W poszukiwaniu wiosny

  W poszukiwaniu wiosny

  …udaliśmy się w ekscytującą podróż w naprawdę doborowym towarzystwie! Bo oto gościliśmy u nas 8 marca wyjątkowo entuzjastyczną ( i mocno energetyczną :) grupę uczniów z klasy II a ze Szkoły Podstawowej Numer 2 w Miechowie wraz z jej wychowawcą – niezastąpioną Panią Małgorzatą Banasik.

  Wszyscy wspólnie ubraliśmy buty… detektywów i ruszyliśmy tropem Pani Wiosny zielonej niczym… najpiękniejsze sosny. W marcu już dostrzegliśmy nieśmiało wychylające się spod śniegu bajecznie kolorowe krokusy i przebiśniegi, a na niebie wraz ze słonecznym powiewem wiatru usłyszeliśmy odgłosy przelatujących w kluczach dzikich gęsi i bocianów powracających z ciepłych krajów. Obok nas odważnie przemaszerował żuk obudzony z zimowego snu, a nieco dalej kret ochoczo rozpoczął swoją podziemną wędrówkę. W ferworze poszukiwań o mały włos nie weszliśmy na… marczaka! Nie, nie to nie ten sąsiad spod dwójki :). Marczak to urodzony w marcu zajączek, który jest wielkości pięści. Dzień spędza w ukryciu, ale wieczorem i rankiem lubi sobie pokicać po zagajnikach.

 • „Ziemia Miechowska. Moja mała ojczyzna”

  Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn!

  Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn 50.pierwszych gości w bibliotece 8 i 10 marca otrzyma prezent w postaci książki „Ziemia Miechowska. Moja mała ojczyzna”.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Płatności bezgotówkowe i powiadomienia SMS – nowe usługi w miechowskiej bibliotece

  Płatności bezgotówkowe i powiadomienia SMS – nowe usługi w miechowskiej bibliotece

  Biblioteki od zawsze były miejscami, w których można było znaleźć ogromną ilość cennych informacji i zasobów. Wraz z rozwojem nowych technologii, instytucje te również muszą się rozwijać, aby sprostać potrzebom swoich użytkowników. W związku z tym miechowska biblioteka postawiła na nowoczesne rozwiązania, takie jak płatności bezgotówkowe, powiadomienia SMS i aplikację mobilną.

  Wraz z rozwojem cyfrowych metod płatności, coraz więcej osób korzysta z kart płatniczych i aplikacji mobilnych. Od marca wprowadzono nową usługę płatności bezgotówkowych, co pozwala użytkownikom wygodnie opłacić opłaty biblioteczne.

  Kolejnym, nowym rozwiązaniem, jest usługa powiadomień SMS o możliwości odebrania zarezerwowanej pozycji. Umożliwi ona także przesyłanie informacji dotyczących przetrzymanych książek. Dzięki temu użytkownicy będą otrzymywać informacje o dostępności i terminie zwrotu bezpośrednio na swoje telefony komórkowe, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne korzystanie z zasobów bibliotecznych.

  W przyszłym roku biblioteka planuje wprowadzenie aplikacji mobilnej katalogu, która umożliwi użytkownikom przeglądanie zasobów bibliotecznych, rezerwowanie i wypożyczanie książek, a także korzystanie z usług bibliotecznych w sposób bardziej wygodny i intuicyjny.

  Serdecznie zapraszamy także na FB miechowskiej biblioteki: https://www.facebook.com/pimbp.miechow

 • Środa w miechowskiej bibliotece

  Środa w miechowskiej bibliotece

  1 marca w miechowskiej bibliotece miały miejsce aż trzy wydarzenia. Rozpoczęliśmy od spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Miechowie. Były rozmowy o niezwykle cennym zjawisku – przyjaźni. Dzieciom przeczytaliśmy głośno bajkę pt. „Na zawsze przyjaciele” autorstwa Przemysława Wechterowicza oraz Emilii Dziubak, w której to nawet pozornie niemożliwa przyjaźń królika i sowy potrafiła znaleźć dla siebie odpowiedni grunt. Zakończyliśmy zajęcia pracą plastyczną w postaci tulipanowej wycinanki (może dla nowego Przyjaciela właśnie?)

  Odbyły się u nas również kolejne zajęcia dla seniorów z edukacji cyfrowej. Cykl spotkań mających na celu ukazanie najstarszym obywatelom możliwości oraz zagrożeń płynących z technologicznych udogodnień został zorganizowany w ramach II i III części projektu „E-włączenie seniorów” realizowanego przez Fundację Mapa Pasji z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

  Spotkaniem informacyjnym dotyczącym kolejnej edycji konkursu grantowego Małopolska Lokalnie, skierowanego do organizacji pozarządowych z regionu oraz nieformalnych grup, angażujących się w działania na rzecz lokalnej społeczności zakończyliśmy ten intensywny dzień.

Script logo