Nowości czytelnicze

Kolejne nowości czytelnicze dla Dorosłych w miesiącu listopadzie! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www
    Serdecznie zapraszamy czytelników!

• Przedszkole Samorządowe nr 2 w Miechowie

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Bajka po świecie wędrowała, aż 7 listopada do naszej biblioteki zawitała. Każdego roku 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie. Święto postaci z bajek obchodziliśmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

• Spotkanie z Adamem Bieleckim

„Od Beskidów po Himalaje” – historia o spełnianiu marzeń

spotkanie z Adamem Bieleckim

3 listopada w naszej bibliotece Miechowie odbyło się niezwykłe spotkanie z Adamem Bieleckim, himalaistą, alpinistą i taternikiem, człowiekiem ambitnym a przy tym niezwykle skromnym, który obecnie przygotowuje się do zimowej wyprawy na K2, ostatniego ośmiotysięcznika niezdobytego zimą. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Twórcownia” z Miechowa.

• Przedszkole Samorządowe nr 1 w Miechowie

„Zmyślacz” - w świecie wyobraźni

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W poniedziałek 30 października odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci, w którym uczestniczyła grupa dzieci 5 i 6-letnich z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem naszych zajęć była wyobraźnia, w związku z tym przeczytaliśmy książkę autorstwa Ewy Piotrkowskiej pt.: „Zmyślacz”.

• Przestrzenie Literatury

Konferencja międzynarodowa w Oświęcimiu z udziałem bibliotekarzy powiatu miechowskiego

W dniach 19 i 20 października bibliotekarze powiatu miechowskiego uczestniczyli w międzynarodowej i interdyscyplinarnej konferencji naukowej pt. „Przestrzenie literatury dla młodego czytelnika. Perspektywa niemiecka i polska”, której organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, Goethe-Institut w Krakowie oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.