Aktualności

  • Zamknięcie Biblioteki od 7 listopada br. do odwołania

    Zamknięcie Biblioteki od 7 – 29 listopada 2020 r.

    Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 1972),  uprzejmie informujemy, że w dniach od 7 – 29 listopada 2020 r. Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie będzie zamknięta dla Czytelników z uwagi na wprowadzony w tym okresie zakaz udostępniania zbiorów publiczności.

    W związku z powyższym:

    • wstrzymane są wypożyczenia oraz zwroty materiałów bibliotecznych bezpośrednio w agendach
    • nie nalicza się opłat za przetrzymanie wypożyczonych materiałów w czasie zamknięcia Biblioteki,
    • wszystkie dokumenty, których termin zwrotu przypadał na czas zamknięcie Biblioteki, zostają automatycznie prolongowane aż do czasu jej ponownego otwarcia dla czytelników.

    O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu Biblioteki będziemy informować na bieżąco w naszej stronie internetowej i mediach społecznościowych.

    W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 lub mailowy kontakt

    Telefon: 41 230-98-16, mail: kontakt@biblioteka.miechow.pl

    Przepraszamy za utrudnienia.

  • Praca zdalna biblioteki

    Praca zdalna bibliotek

    Szanowni Czytelnicy,

    ponieważ biblioteki publiczne wykonują zadania o charakterze publicznym i w tym zakresie dotyczy je Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów jest duże prawdopodobieństwo, że od soboty –  7 listopada - będziemy z Wami wyłącznie w kontakcie online.

    Jeśli jednak wolicie tradycyjną, papierową formę  książki, której czytanie jest dla Was bardziej  nastrojowe, klimatyczne, ma w sobie coś magicznego i dlatego chcecie zrobić książkowe zapasy, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, postanowiliśmy od dzisiaj zwiększyć limit wypożyczanych książek do 8 pozycji z każdego działu.

  • Juliusz Słowacki

    Kuba Michalski - Na Termopilach (Juliusz Słowacki) - fragment wiersza "Grób Agamemnona"

    W listopadzie obchodzimy zarówno Święto Niepodległości jak i rocznicę Powstania Listopadowego. Słowacki napisał "Grób Agamemnona", gdy Polski nie było wśród wolnych państw, a "NA TERMOPILACH" to fragment tego wiersza z moją muzyką. Poeta nawiązuje w nim z jednej strony do słynnej bitwy Spartan, z drugiej - do Powstania Listopadowego.
     
    W filmie do tego utworu wykorzystano obrazy słynnych malarzy (m.in. Kossaka, Davida i Malczewskiego) nawiązujące do wymienionych wydarzeń historycznych lub do twórczości Słowackiego.
      
  • Bajki na dobranoc do czytania Zasypianki

    Bajki na dobranoc do czytania Zasypianki

    Chcielibyśmy polecić Państwu serwis https://bajki-zasypianki.pl, który prowadzony jest przez Pana Pawła Księżyka od ponad 8 lat.

    Publikowane są tam bajki na dobranoc, bajki z morałem oraz terapeutyczne w postaci tekstów do czytania i nagrań do pobrania, wszystkie za darmo. Dostępne jest ponad 100 tekstów, w tym bajki na temat nieśmiałości, radzenia sobie z negatywnymi emocjami, chorobami, dziecięcymi lękami i wiele innych.

    Ostatnio, we współpracy z Centrum Terapii Mutyzmu została przygotowana bajka dla dzieci dotkniętych mutyzmem, wcześniej również poświęconą autyzmowi. Listę bajek terapeutycznych możecie Państwo zobaczyć tutaj: https://bajki-zasypianki.pl/bajki-pomagajki/.

  • Cezary Łazarewicz (fot. Adam Tuchliński)

    Spotkanie autorskie online z Cezarym Łazarewiczem już 5 listopada!

    Szanowni Państwo,
     
    z wielką przyjemnością przekazujemy zaproszenie na spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem, które odbędzie się już 5 listopada o godz. 17:00. Rozmowa, którą poprowadzi dr Paulina Małochleb, odbędzie się online i będzie można ją obejrzeć na YouTubie oraz Facebooku.
    Mamy nadzieję, że dzięki tej formule spotkania jeszcze więcej osób będzie w nim uczestniczyć.
     
    Pragniemy przedstawić krótką sylwetkę Cezarego Łazarewicza oraz dr Pauliny Małochleb. 
Script logo