Aktualności

 • Lekcje biblioteczne

  Lekcje biblioteczne - korzystanie z katalogu on-line PiMBP w Miechowie

  W dniu 6 grudnia naszą bibliotekę odwiedziły klasy 1 i 2 z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie. Uczniowie wzięli udział w dwóch lekcjach bibliotecznych dotyczących korzystania z  katalogu on-line - budowę i zastosowanie. Za jego  pomocą samodzielnie wyszukiwali i poznawali rozmieszczenie materiałów bibliotecznych oraz książek w odpowiednich oddziałach naszej książnicy. Dowiedzieli się jakie są zasady zapisu, jak założyć własne konto czytelnika, jakie są nowości wydawnicze oraz poznali regulamin biblioteki, aktualności oraz portal ibook.libra.pl i zakładkę WolneLektury.pl.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Kolejne nowości czytelnicze! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://bit.ly/2x9mwwZ) w naszym katalogu www 

  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Małopolski Klub Kodera

  24 listopada br. odbyły się kolejne zajęcia z LEGO Mindstorms, na których młodzi programiści mieli okazję budować swoje czołgi oraz łaziki. Wielki Wyścig zawsze budzi ogromne emocje, a tym razem Panie udowodniły, że kodowanie jest dla wszystkich i zwyciężyły turniej. Młodzi programiści wykonali dużo prób, aby ich roboty dojechały do celu. Zadanie nie było łatwe, ale udało się! Brawo!

 • Lekcja biblioteczna

  Lekcja biblioteczna dla uczniów SP nr 2 w Miechowie

  14 listopada naszą bibliotekę odwiedziła klasa 1 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej dotyczącej ogólnej specyfiki pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie. Zapoznali się z charakterystyką oferowanych zbiorów, z literaturą piękną i popularno-naukową oraz innymi materiałami dostępnymi do wypożyczenia w naszej bibliotece. Oglądnęli książki, które cieszą się największą popularnością wśród młodych czytelników. Dowiedzieli się jakie są zasady zapisu i korzystania z biblioteki, oraz zasięgnęli informacji o różnych formach działalności biblioteki z czytelnikami. W ramach lekcji zwiedzili nie tylko Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ale także Czytelnię, Wypożyczalnię dla Dorosłych oraz pracownię komputerową. Bogaty księgozbiór biblioteki zachęcił wielu z uczniów, zapisanych do naszej biblioteki, do wypożyczenia książek do domu.

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  7 listopada obchodziliśmy w bibliotece Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Spotkanie czytelnicze odbyło się w ramach DKK dla Dzieci. Uczestniczyła w nim grupa dzieci przedszkolnych z Niepublicznego Przedszkola Wesoły Maluch. Wprowadzeniem do zajęć było głośne czytanie książki autorstwa Karoliny Skrzyniarz pt.: „Bajkowe zamieszanie” oraz krótka dyskusja na temat biblioteki, bajek i ulubionych bajkowych postaci.

Script logo