• Projekt „Kierunek Kariera”

Projekt „Kierunek Kariera” – doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie

Niesamowite przygody przebiegłych skarpetek

lekcja biblioteczna dla SP nr 2 w Miechowie

22 maja uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej promującej czytelnictwo wśród młodych czytelników, poprzez aktywną pracę i wspólną zabawę.

• Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Jaksicach

„Czytelnictwo na wesoło”

lekcja biblioteczna dla uczniów SP w Jaksicach

W dniu 18 maja gościli w naszej bibliotece uczniowie klasy 0 oraz klasy 1 ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Czytelnictwo na wesoło”, której celem było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, poprzez aktywną pracę i wspólną zabawę.

• Przedszkole Samorządowe nr 2 w Miechowie

Uśmiech – serdeczne zaklęcie

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

16 maja naszą bibliotekę odwiedziła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie. Przedszkolaki wzięły udział w kolejnym spotkaniu czytelniczym w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tematem naszych zajęć był uśmiech.

• Lekcja biblioteczna

Honorowi Obywatele Miechowa

lekcje biblioteczne dla uczniów SP nr 2 im. M. Konopnickiej
    oraz uczniów ZDZ w Miechowie

15 maja w sali konferencyjnej naszej biblioteki odbyły się dwie lekcje biblioteczne z udziałem uczniów klas 7 b i 7 c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Miechowie oraz z udziałem uczniów klasy 3 Gimnazjum z Ośrodka Kształcenia Zawodowego ZDZ w Miechowie. Temat lekcji dotyczył „Honorowych Obywateli Miechowa”. Punktem wyjścia było wyjaśnienie uczniom definicji „obywatela”„obywatelstwa honorowego”. Młodzież dowiedziała się także jaka jest procedura nadawania honorowego obywatelstwa. Dzięki prezentacji sylwetek Honorowych Obywateli Miechowa, uczniowie zapoznali się z nazwiskami i biogramami osób, które należą do tego grona. Wzięli też udział w pogadance na ten temat oraz oglądnęli publikacje mające związek z wymienionymi nazwiskami, np. publikacje związane z dorobkiem literackim Janiny Bergander, książki Bolesława Nieczui-Ostrowskiego, czy wspomnienia Piotra Kulera. Na zakończenie młodzież uczestniczyła w zabawie edukacyjno-skojarzeniowej, celem utrwalenia zdobytych podczas lekcji bibliotecznej wiadomości.