• „Tupcio Chrupcio - Wizyta u dziadków”. Zajęcia czytelnicze dla Dzieci

W piątkowe przedpołudnie (25 stycznia 2019 r.)  odbyły się w bibliotece zajęcia literacko-plastyczne, w których udział wzięła grupa przedszkolaków w wieku 3-6 lat z Niepublicznego Przedszkola „Wesoły Maluch”.

• Ferie z biblioteką!

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia ferii zimowych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie oraz w Filiach: Osiedlowej, Bukowskiej Woli i w Zagorzycach.

• Małopolski Klub Kodera

W dniach 8, 22 oraz 29 grudnia 2018 r. odbyły się ostanie już spotkania, zamykające cykl zajęć w ramach Małopolskiego Klubu Kodera, zrealizowanych przez Miejską Bibliotekę w Miechowie. Klubowicze poprzez zabawę i doświadczenia, poznali podstawy programowania, rozwijając tym samym myślenie logiczne i algorytmiczne z wykorzystaniem Lego Mindstorms EV3. Dzięki tym zajęciom tajniki programowania nie są już uczestnikom straszne. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że na zajęciach świetnie się bawili ale również wiele się nauczyli. Mamy nadzieję, że prowadzącym udało się zaszczepić pasję w klubowiczach, a przygoda z programowaniem nie skończy się wraz z końcem zajęć.

• Lekcje biblioteczne

Lekcje biblioteczne - korzystanie z katalogu on-line PiMBP w Miechowie

W dniu 6 grudnia naszą bibliotekę odwiedziły klasy 1 i 2 z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie. Uczniowie wzięli udział w dwóch lekcjach bibliotecznych dotyczących korzystania z  katalogu on-line - budowę i zastosowanie. Za jego  pomocą samodzielnie wyszukiwali i poznawali rozmieszczenie materiałów bibliotecznych oraz książek w odpowiednich oddziałach naszej książnicy. Dowiedzieli się jakie są zasady zapisu, jak założyć własne konto czytelnika, jakie są nowości wydawnicze oraz poznali regulamin biblioteki, aktualności oraz portal ibook.libra.pl i zakładkę WolneLektury.pl.

Nowości czytelnicze

Kolejne nowości czytelnicze! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://bit.ly/2x9mwwZ) w naszym katalogu www

Serdecznie zapraszamy czytelników!