• Spotkanie autorskie - Przez filmy i książki ze Zbigniewem Masternakiem

• Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem!

Szanowni Czytelnicy!

Przygotowaliśmy Wam mały prezent od  Świętego Mikołaja, który zamieszkał pośród naszego księgozbioru:-) . Przedstawiamy Wam niezwykłą opowieść…

O sile marzeń, które spełniają się nie tylko w święta. O przezwyciężaniu przeciwności i determinacji w dotarciu  do celu. O tym, że nawet gdy pochodzimy z prowincji i małych miasteczek nie powinniśmy porzucać naszych marzeń. A także o tym, jak książki stają się inspiracją i siłą do wyboru i podążania własną drogą.  To właśnie one  są  przepustką do innego świata, biletem  do podróży, przygody i spełnienia marzeń.

Uwzględniając  obecną sytuację i to,  że nie jest możliwy bezpośredni kontakt,  chcemy zaproponować naszym Czytelnikom wędrówkę  w wersji online pośród książek, marzeń, wartości i przeciwności losu.  Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem, pochodzącym z Gór Świętokrzyskich  pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą filmowym i producentem.

• Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwające prace związane z inwentaryzacją zbiorów bibliotecznych (67 tysięcy woluminów) nasza biblioteka czynna będzie od 8 grudnia (wtorek).

Pragniemy wyjaśnić, iż ten spis zbiorów został zaplanowany na miesiąc maj roku 2021, co równocześnie oznaczałoby konieczność zamknięcia na ten okres naszej biblioteki dla Czytelników.

Dlatego też postanowiliśmy wykorzystać listopadowy przymusowy czas zamknięcia naszej placówki na powyższe działania tak, aby w ten sposób zminimalizować dla Państwa ewentualną przyszłą uciążliwość w dostępie do naszych zbiorów.

• Nowości czytelnicze

Niespodzianka dla Czytelników! Nowości!

W tym trudnym czasie, gdy wielu z naszych Czytelników w długie wieczory tęskni za magicznymi chwilami w wygodnym fotelu z książką w ręku, mamy dla Was niespodziankę!

Pomimo zamknięcia naszej placówki, opracowaliśmy kolejną już porcję nowości czytelniczych.
    Prawdziwa uczta dla miłośników dobrej lektury!
    Książki będą dostępne dla Państwa zaraz po ponownym otwarciu biblioteki.

Na razie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w wersji on-line.

• Informacja!

Szanowni Czytelnicy,

w związku z zaistniałą sytuacją – zamknięciem naszej Biblioteki od jutra 7 listopada (sobota), uwzględniając Państwa prośby,

postanowiliśmy w dniu dzisiejszym wydłużyć godziny pracy naszych Wypożyczalni do godz. 20.

Serdecznie Państwa zapraszamy!