• Spotkanie z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem

„Od Miechowa do Krakowa – historia na wesoło”

spotkanie z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem

W czwartek 18 maja gośćmi naszej biblioteki byli Mieczysław Czuma i Leszek Mazan - polscy dziennikarze i publicyści. Mieczysław Czuma był między innymi redaktorem naczelnym tygodnika „Przekrój”, w latach 1973-2000, a Leszek Mazan prowadził telewizyjny „Pegaz” i był kierownikiem oddziału PAP w Krakowie w latach 1978-1985.

• „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”

spotkanie czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

W poniedziałek 15 maja gościliśmy w naszej bibliotece grupę 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem kolejnego spotkania czytelniczego w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek była biblioteka, ale tym razem przeczytaliśmy dzieciom opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller o tym „Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”.

• „Kicia Kocia w bibliotece”

spotkanie czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

10 maja na kolejnym spotkaniu w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek gościliśmy w naszej bibliotece grupę 4 i 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 2. Przedszkolaki oglądnęły prezentację multimedialną o powstawaniu książki. Na moment przemieniły się w pisarzy, ilustratorów, drukarzy, księgarzy, bibliotekarzy itp., dzięki czemu zobaczyły jak wielu ludzi musi pracować nad książką, zanim trafi ona w ręce czytelnika.

• „Kraina Nieczytania”

zajęcia czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował cykl zajęć czytelniczych dla najmłodszych czytelników. Pierwsze spotkanie odbyło się 9 maja w sali konferencyjnej naszej biblioteki. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I i II ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach.

• „Opowieści dla przedszkolaków”

spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w ramach Tygodnia Bibliotek

8 maja br. w dniu rozpoczynającym Tydzień Bibliotek gościliśmy w naszej bibliotece panią Renatę Piątkowską, pisarkę i autorkę wielu książek dla dzieci, która napisała między innymi, cieszące się dużą popularnością „Opowiadania dla przedszkolaków”, czy „Opowiadania z piaskownicy”. Pani Renata pisze o prawach dzieci, o zwyczajach, przysłowiach i zwierzątkach zwłaszcza o koniach, psach i kotkach. W swej dziecięcej literaturze nie unika też tematów trudnych, np. w książce „Wszystkie moje mamy” opowiada młodym czytelnikom o Irenie Sendler, która pomagała dzieciom podczas wojny, a w książce pt.: „Która to Malala?” porusza losy odważnej nastolatki, która walczy o prawo dziewcząt do nauki w Pakistanie.