• Lekcja biblioteczna dla Szkoły Podstawowej w Pstroszycach

„Bibliotekarka zabierze cię w podróż po świecie”

Lekcja biblioteczna dla Szkoły Podstawowej w Pstroszycach

15 marca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pstroszycach, którzy wzięli udział w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Bibliotekarka zabierze cię w podróż po świecie”.

W ramach spotkania uczniowie przenieśli się z panią bibliotekarką do Azji Południowej i odwiedzili Indie, kraj który oszałamia pod względem różnorodności i zgiełku. Podróż w ten kolorowy świat był okazją dla uczniów, aby odrobinę poznać interesującą tradycję i kulturę, jakże odmienną od naszej europejskiej. Uczniowie oglądnęli literaturę tematyczną związaną z Indiami, mieli możliwość powąchania przypraw kuchennych wywodzących się z Indii, a także dowiedzieć się jak wygląda indyjska flaga.

• Lekcja biblioteczna dla Szkoły Podstawowej w Parkoszowicach

„Specyfika pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie”

Lekcja biblioteczna dla Szkoły Podstawowej w Parkoszowicach

14 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. 106 Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Parkoszowicach skorzystali z oferty naszej biblioteki i wzięli udział w lekcji bibliotecznej, której celem było promowanie biblioteki i czytelnictwa.

Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie, z regulaminem i zasadami korzystania z wypożyczalni dla dzieci i młodzieży oraz dla osób dorosłych. Poszerzyli także swoją wiedzę na temat historii biblioteki i dowiedzieli się kim była Maria Fihel, która jest patronką naszej biblioteki. Lekcja biblioteczna połączona była z pogadanką na temat oferowanych w bibliotece zbiorów i różnorodnością usług bibliotecznych.

Uczniowie mieli także możliwość zwiedzić całą naszą bibliotekę i dowiedzieć się, że jest ona nie tylko miejscem, w którym można wypożyczać książki, ale jest także lokalnym centrum, popularyzującym szeroko rozumianą kulturę. Biblioteka w swoim zakresie prowadzi bowiem różne formy współpracy z czytelnikami, organizując konkursy, zajęcia czytelnicze czy spotkania autorskie z autorami książek i ludźmi nauki.

• „Po rozum do głowy – co to jest mądrość?” zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W kolejnych zajęciach czytelniczych w ramach DKK dla Dzieci uczestniczyła grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1. Spotkanie odbyło się w naszej bibliotece 6 marca, a tematem zajęć była mądrość. „Po rozum do głowy” to tytuł przeczytanej wspólnie książki autorstwa Wojciecha Witkowskiego.

Nowości czytelnicze

PiMBP w Miechowie poleca nowości wydawnicze.
    Już wkrótce będzie możliwość wypożyczenia. Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www.

Serdecznie zapraszamy czytelników!

• Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece

W dniu 1 marca 2017 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły "maluszki"- grupa cztero i pięciolatków z Przedszkola nr 2 w Miechowie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dla kilkorga dzieci była to bowiem pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas zwiedzania biblioteki dzieci wysłuchały opowieści Pani bibliotekarki o zasadach wypożyczania książek do domu oraz czasopism i bajeczek na płytach, dowiedziały się również jak należy dbać o wypożyczone zbiory. Miały również możliwość przejścia między regałami, gdzie przeglądały i chętnie komentowały treść książeczek znajdujących się na półkach. Wszystkim oczywiście podobały się szczególnie te nowe książeczki, kolorowe i bogato ilustrowane. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wzięły udział w zabawie polegającej na podawaniu nazwisk znanych autorów, które na półkach musiała odszukać Pani bibliotekarka. Na zakończenie odwiedziliśmy również Czytelnię książek oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych.