• Lekcja biblioteczna

Naprzeciw Czytelnikom

Masz do przeczytania lekturę, której  nie możesz nigdzie dostać?  Rozwiązaniem  może być możliwość skorzystania z…Wolnych Lektur *  - biblioteki internetowej czynnej przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. W jej zbiorach znajduje się ponad 4 tysiące utworów, w tym wiele lektur szkolnych. Aby  skorzystać z tej opcji, wystarczy wejść na stronę Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Miechowie i zaznaczyć zakładkę „Wolne Lektury”...

O tej, kolejnej, możliwości zapoznania się z lekturami oraz o zasadach funkcjonowania biblioteki i jej regulaminie mogli się dowiedzieć uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Miechowie o profilu hotelarskim podczas zajęć bibliotecznych, które miały miejsce  15 września w naszej placówce. Młodzież przybyła wraz z opiekunem grupy – panią Dominiką Caban, nauczycielem i bibliotekarzem, a zajęcia odbyły się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i miały za zadanie przybliżyć młodzieży działalność naszej instytucji.

Funkcjonowanie BIBLIOTEKI od 1 września

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

w związku z aktualną sytuacją epidemiczną i opublikowanym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 sierpnia 2021 (Dz. U.  poz. 1583), w bibliotekach publicznych i naukowych utrzymuje się dotychczasowe rekomendacje Biblioteki Narodowej w zakresie ogólnych zasad bezpieczeństwa, funkcjonowania wypożyczalni i czytelń, wolnego dostępu do księgozbioru, dostępu do zbiorów on-line, a także organizacji imprez, spotkań i zebrań.

Przypominamy ogólne rekomendacje dla bibliotek:

• nakaz zakrywania ust i nosa za  pomocą maseczki;
    • konieczność dezynfekcji rąk;
    • zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób (1,5 m );
    • do czasu zniesienia stanu epidemii BN nie rekomenduje  organizacji spotkań i wydarzeń w pomieszczeniach bibliotecznych.

Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www

• Sieć na kulturę w podregionie krakowskim

Bezpłatne szkolenie online dla dzieci „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” cz. II

Informujemy, że nasza instytucja bierze udział w projekcie “Sieć na kulturę w podregionie krakowskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywności cyfrowej”. Sam projekt jest realizowany przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie. Celem projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych zarówno pracowników, jak również dzieci i młodzieży biorących w nim udział.

Głównym celem projektów Sieć na kulturę jest:

• rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
    • podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
    • wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów

Dzięki udziałowi w projekcie nasze dzieci i młodzież nabędą praktyczne umiejętności z wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zapraszamy chętnych do zapisu!

Podczas szkolenia zostaną omówione możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach. Uczestnicy poznają dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów. Zdobędą umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego dowiedzą się o przysługujących mu prawach autorskich i co to jest creative commons.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dzieci w wieku 10-14 lat, czekamy na zgłoszenia do 27.08.2021 r.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 41 230 98 16, a także w naszej placówce PiMBP w Miechowie, pl. Kościuszki 7.

Więcej o szkoleniu pod linkiem https://www.siecnakulture.pl/podregion-krakowski/

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Zachęcamy do kontaktu!

• Coolskills

COOLSKILLS - cultural heritage as a fountain of modern youth skills

PiMBP w Miechowie w bieżącym roku jako PARTNER rozpoczęła 1 kwietnia 2021 r. realizację nowego, międzynarodowego projektu pod polską nazwą:

COOLSKILLS - dziedzictwo kulturowe jako źródło rozwoju nowoczesnych umiejętności młodzieży

(nazwa oryg.:  COOLSKILLS- cultural heritage as a fountain of modern youth skills)

finansowanego w ramach programu Erasmus+. Partnerstwa strategiczne na rzecz młodzieży.

Termin zakończenia realizacji projektu wyznacza data 31 marca 2023 r.

Celem głównym projektu jest wspieranie budowania potencjału osób pracujących z młodzieżą w zakresie rozwoju kompetencji społecznych, kreatywności i innowacyjności w oparciu o edukację z zakresu kultury i dziedzictwa kulturowego.