Najlepszy znawca baśni – lekcja biblioteczna

Najlepszy znawca baśni – lekcja biblioteczna

Pierwszą, wielką lekcję życia pobiera każdy z nas w dzieciństwie właśnie z bajek i baśni. Są one ciągle aktualne, pouczające i mądre. Baśnie te żywią się fantazją, ale kryją w sobie głęboką prawdę o człowieku.

12 lutego naszymi gośćmi byli uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie. Spotkanie było okazją do pokazania dzieciom że baśnie przedstawiają problemy dobra i zła w sposób uproszczony i zrozumiały, że dają nadzieję, że można zwyciężyć, jeśli stawimy czoło przeciwnością losu.

Uczniowie wysłuchali baśni pt.” Kryształowa kula” Braci Grimm. Chętnie rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki dotyczące najpopularniejszych tytułów baśni na świecie. Dzieci wykonały swoje zakładki do książek i odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży.