Rozmowy nieautoryzowane - spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem

Rozmowy nieautoryzowane - spotkanie autorskie z Wojciechem Tochamnem

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie rozpoczyna nowy cykl spotkań pn. "Rozmowy nieautoryzowane"

26 października 2023 roku o godz. 18.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie z Wojciechem Tochmanem.

Wojciech Tochman - reporter i autor literatury faktu, dwukrotny finalista nagrody NIKE. Obecny tam gdzie cierpią ludzie, bo człowiek w jego twórczości zawsze jest na pierwszym miejscu. Tematy dla swoich reportaży czerpie z wydarzeń w Polsce i poza jej granicami. Uczeń znanych i cenionych reportażystów: Hanny Krall i Ryszarda Kapuścińskiego. Pochodzi z Krakowa, w latach 90-tych prowadził program telewizyjny „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Ostatecznie pozostawił TV dla pracy dziennikarsko-reporterskiej. Od lat związany jest z „Gazetą Wyborczą", w której etat dostał za tekst „Bajka o dobrym księgowym" Autor wielu samodzielnych i współautorskich reportaży książkowych, publikowanych i wielokrotnie wznawianych, także poza Polską i tłumaczonych na kilkanaście języków.

Założyciel Fundacji ITAKA, Instytutu Reportażu oraz Fundacji KLUB HEBAN.

„Rozmowy nieautoryzowane” to cykl spotkań z autorami i osobami z szerokiego grona świata kultury, których celem jest:

• promocja czytelnictwa,
  • promocja biblioteki jako miejsca otwartego na różnych odbiorców,
  • zapoznanie uczestników z polskimi autorami i twórcami,
  • zaznajomienie uczestników z pracą pisarza, twórców kultury,
  • rozwój Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece.