Znaczenie katalogów elektronicznych w bibliotece

Klasa I „a” z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie

lekcja biblioteczna dla uczniów LO w Miechowie

W dniu 6 października, naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I „a” z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie. Wzięli oni udział w kolejnej lekcji bibliotecznej na temat katalogu elektronicznego, do którego mamy dostęp poprzez stronę internetową biblioteki.

Podczas wykładu zapoznali się z warsztatem informacyjnym biblioteki, zostali także poinformowani, jaką rolę odgrywają w nim katalogi elektroniczne. Na praktycznych przykładach nauczyli się korzystać z katalogu, a także dowiedzieli się jakie informacje można w nim znaleźć.

Zapoznali się usługą Wolne Lektury oraz z IBUK LIBRA – aplikacją dzięki, której za pomocą odpowiedniego kodu, czytelnicy naszej biblioteki mogą korzystać z szerokiej oferty e-booków. Uczniowie poznali także regulamin i zasady zapisu do naszej biblioteki.