Zimowe szaleństwa z bohaterami literackimi

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie wraz ze swoimi trzema Filiami – na osiedlu Parkowym, w Bukowskiej Woli oraz Zagorzycach – nie zasypia gruszek w popiele i przygotowuje specjalną ofertę spędzenia wolnego czasu dla najmłodszych Czytelników. Przecież wielkimi krokami zbliżają się ferie! W bibliotece głównej zajęcia będą odbywały się w każdą środę i piątek od 10.30 do 12.00. Dzięki wspólnej lekturze „Pamiętnika grzecznego psa” mali odkrywcy światów poznają przygody psotnego (a zatem wcale nie tak grzecznego J) czworonoga o imieniu Winter (czyli po angielsku… zima :D). Pojawią się również gry planszowe, zajęcia plastyczne, układanie puzzli i inne atrakcje dostępne wszystkim, co zamiast siedzieć w domu postanowią zostać aktywnymi Poszukiwaczami Przygód.

Wielbiciele kotów z pewnością narzekać nie powinni na ofertę Filii Osiedlowej oraz tej mającej swą siedzibę w Bukowskiej Woli. Dlaczego? Ano dlatego, iż bohaterami spotkań staną się Kot Filemon i pewien futrzak w …butach. W Filii zagorzyckiej z kolei nasi milusińscy odkryją losy Dziadka Mroza oraz Śnieżynki. W przypadku naszych mniejszych oddziałów zajęcia z dziećmi będą odbywać się w godzinach pracy bibliotek. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!