Umiej być przyjacielem a znajdziesz przyjaciela

Umiej być przyjacielem a znajdziesz przyjaciela

10 maja w ramach Tygodnia Bibliotek gościliśmy w naszej bibliotece grupę 4 i 5 latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie.

Celem głównym spotkania z najmłodszymi było uświadomienie, jakie cechy powinien mieć dobry przyjaciel, a także pokazanie dzieciom – jak ważne są relacje z innymi ludźmi. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „O dwóch ołówkach”, których przyjaźń była prawdziwa i bezinteresowna, następnie ochoczo odpowiadały na zadawane pytania dotyczące przeczytanego tekstu.

Uczestnicy wzięli  również udział w zabawie ruchowej i własnoręcznie wykonały kolorowe zakładki do książek. Na zakończenie zajęć, dzieci zwiedziły nie tylko Oddział dla Dzieci i Młodzieży ale także Czytelnię i Wypożyczalnię dla Dorosłych.