Spotkajmy się „Nad Niemnem” w Dworku „Zacisze”

  • Dworek „Zacisze”

    Dworek „Zacisze”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie zaprasza na dwunastą odsłonę Narodowego Czytania, które odbędzie się 8 września (piątek), o godzinie 18.00 w Dworku „Zacisze” przy ul. Polnej 1 w Miechowie.*. Młodzież ze szkół średnich z kolei zapraszamy na godzinę 10.00.

Wspólnie odkrywać będziemy piękno i koloryt „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Powieść powstała w latach 1886-1887 i stała się jednym z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujących tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku. Narodowe Czytanie odbywa się w całej Polsce pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

A dla najmłodszych już 1 września o godzinie 17.00, biblioteka - Oddział dla Dzieci i Młodzieży, organizuje warsztaty plastyczno-literackie na podstawie lektury powieści „Nad Niemnem”. Wernisaż tych prac będziemy mogli zobaczyć 8 września w Dworku „Zacisze”.

Szczegółowe informacje: tel. 41 230-98-16, kontakt@biblioteka.miechow.pl.

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy!

Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie przy współudziale Centrum Kultury i Sportu oraz Biura Wystaw Artystycznych „U Jaksy”.

Serdecznie zapraszamy!

*W przypadku złej pogody Narodowe Czytanie odbędzie się w sali kinowej Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.

 

   

Script logo