Maj wśród nowości z miechowską Książnicą

Nowości czytelnicze

Nadszedł ukochany miesiąc Polaków – pogoda wreszcie postanowiła ukazać jaśniejsze oblicze, zaś Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie przygotowała dla swoich Czytelników sporo nowości wydawniczych. I tak wśród dzieł obyczajowych warto zwrócić uwagę na takie tytuły, jak „Wpadka roku” Gabrieli Gargaś – drugi tom cyklu pod jakże oryginalnym tytułem „Kobieta idealnie nieidealna” – czy „Pracownię dobrych myśli” pióra Magdaleny Witkiewicz. Wielbicieli brytyjskiej pisarki Santy Montefiore będą próbowali odkryć „Tajemnicę morskiej latarni”, zaś o kolejnych perypetiach bohaterów „Sagi wiejskiej” Kasi Bulicz-Kasprzak bibliofile poczytają w trzecim tomie cyklu – „Zielone pastwiska”. Nie samymi utworami obyczajowymi żyje wszakże biblioteka. Miłośnicy nieco szybszego bicia serca podczas romansu z lekturą   zapewne chętnie sięgną po uznanego Igora Brejdyganta, choć akurat jego „Wiatr” spotkał się z mocno mieszanymi ocenami czytelników.

Nasza Książnica stara się także nie zapominać o klasyce. Mistrzyni angielskiej opowieści niesamowitej oraz horroru – Susan Hill – będzie jak zawsze próbowała utrzymać widzów na krawędzi rozsądku i szaleństwa za pomocą antologii krótkich form pt. „Zagrabione życie”.

W literaturze popularnonaukowej postanowiliśmy zaufać Mariuszowi Borowiakowi i jego niemałej wiedzy dotyczącej historii okrętów podwodnych oraz polskiej marynarki wojennej II Rzeczypospolitej. Wysokim notowaniem może się zwłaszcza pochwalić dzieło pt. „Mała flota bez mitów”. Pozycja traktująca między innymi o mało znanych dotychczas faktach z życia ludzi morza, często  umiejętnie zacieranych i ukrywanych (bunty załóg, dezercje, nadużycia, demoralizację, kolizje okrętów, przypadki nieudolnego dowodzenia i wstydliwe epizody), może pochwalić się niezwykle wysoką średnią (7.8/10) na popularnym portalu lubimyczytac.pl. Warto zatem zarezerwować sobie parę godzin na zaznajomienie się z nią. Niezwykle ciekawie, ale i nieco przerażająco zapowiada się za to książka dwóch autorów – Jacka Bartosiaka i Piotra Zychowicza. „Nadchodzi III wojna światowa” to nie tylko niepoprawne politycznie rozmowy o geopolityce i historii, lecz również  próba aktualizacji stosunków międzynarodowych, które w sposób znaczący uległy zmianie po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Dzieło niepokojące, ale i na czasie. Niestety…

Nowości dostępne są w naszym katalogu www