Magia lasu

  • „Stella, Pikuś i skarby” Niny Lussy

    „Stella, Pikuś i skarby” Niny Lussy

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

 

Rude liście wirują w tanecznym kręgu, nieopodal mrówki maszerują zieloną dróżką, w konarach dzięcioł wystukuje rytm, a płocha sarna mknie przez polanę. Co to za magiczne miejsce, gdzie wszystko pachnie, szumi i olśniewa barwą?

Dzieci z Przedszkola „Wesoły Maluch” nie miały żadnych wątpliwości. To las pachnący jak świąteczna choinka, pełen szyszek, prawdziwków i żołędzi!

Koloryt i wartość tego niezwykłego miejsca poznaliśmy jeszcze lepiej po przeczytaniu opowiadania „Stella, Pikuś i skarby” Niny Lussy, w którym Stella wraz ze swoim pieskiem i kuzynką wybiera się na fascynującą przechadzkę po lesie pełnym skarbów i bogactw natury. Jola jest wspaniałym przewodnikiem, który odkrywa przed nimi całe piękno lasu.

Po przeczytaniu tej historii nasze  przedszkolaki  też  zaczęły snuć i swoje opowieści: o barwach jesieni i prezentach, które nam przynosi, ptakach odlatujących w odległe ciepłe kraje i zwierzętach zapadających w głęboki zimowy sen. Dowiedziały się, że przyroda to utalentowana artystka, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienia pory roku, obdarza nas dobrami natury i szykuje nam smakowite niespodzianki. Drzewa dają drogocenny tlen, jagody są potrzebne do smakowitych pierożków, a pachnące grzyby wędrują na wigilijny stół.

Na zakończenie zielonego spaceru przedszkolaki zgodziły się z opinią Stelli,  Pikusia i Joli, że las to wspólne dobro, które trzeba szanować i chronić. Warto do niego zajrzeć, szanując jego rytm. A wtedy roztoczy  przed nami całą swoją niezwykłą magię…

Script logo