Lekcja biblioteczna dla uczniów SP nr 2 w Miechowie

Lekcja biblioteczna

14 listopada naszą bibliotekę odwiedziła klasa 1 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej dotyczącej ogólnej specyfiki pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie. Zapoznali się z charakterystyką oferowanych zbiorów, z literaturą piękną i popularno-naukową oraz innymi materiałami dostępnymi do wypożyczenia w naszej bibliotece. Oglądnęli książki, które cieszą się największą popularnością wśród młodych czytelników. Dowiedzieli się jakie są zasady zapisu i korzystania z biblioteki, oraz zasięgnęli informacji o różnych formach działalności biblioteki z czytelnikami. W ramach lekcji zwiedzili nie tylko Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ale także Czytelnię, Wypożyczalnię dla Dorosłych oraz pracownię komputerową. Bogaty księgozbiór biblioteki zachęcił wielu z uczniów, zapisanych do naszej biblioteki, do wypożyczenia książek do domu.