Dzień Dziecka w miechowskiej Bibliotece

Jaś Czytalski w bibliotece

W dniu swojego święta zawitali do nas uczniowie klas 1-2 Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Pojałowicach. Obejrzeliśmy wspólnie filmik pt. „90 lat Biblioteki w Miechowie 1923-2013”. Należy podkreślić, że pomalutku acz nieuchronnie zbliżamy się do wielkiej rocznicy – stulecia powstania miechowskiej Książnicy.

Podczas lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się, jaka jest historia instytucji. Razem przeczytaliśmy książkę pt. „Jaś Czytalski w bibliotece”, a milusińscy wyjawili tytuły swoich ukochanych dzieł. Pokrótce zapoznaliśmy ich z podstawami obsługi katalogów online, co w dzisiejszych czasach jest w zasadzie umiejętnością nieodzowną. Na oddziale dla dorosłych uczniowie zaobserwowali z kolei, jak wygląda „rozkład” książek na poszczególnych półkach, a nawet sami przekonali się, w jaki sposób odszukać odpowiedne pozycje  ukryte pośród regałów jezdnych. Nie musimy dodawać, iż sprawiło to naszym gościom niemałą satysfakcję i wywołało uśmiechy na twarzach. Aż żal było się żegnać. Ale to przecież dopiero początek wspaniałej przygody z książką :)