Boże Narodzenie – historia i polskie zwyczaje świąteczne

Boże Narodzenie – historia i polskie zwyczaje świąteczne

Święto Bożego Narodzenia – i w przeszłości i obecnie budzi w nas wielkie emocje i co roku mobilizuje do niecodziennej aktywności, do wielkich, pasjonujących przygotowań: porządków i zakupów. Wszystkich ogarnia wtedy troska o świąteczne akcesoria, o choinkę, opłatki i upominki dla najbliższych. Z okazji zbliżających się tych najpiękniejszych dni w roku, 3 grudnia zaprosiliśmy do naszej biblioteki uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.

Celem zajęć było zachęcenie dzieci do poznawania tradycji i zwyczajów świątecznych, charakterystycznych dla kultury chrześcijańskiej. Nasi goście chętnie opowiadali o świętach w swoich domach, o wigilii oraz oczywiście o prezentach.
Dzieci wysłuchały fragmentów książki B. Ogrodowskiej pt. „Polskie obrzędy i zwyczaje”, rozwiązały test sprawdzający i wykonały kartki świąteczne.

Na koniec zajęć odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży i obejrzały dostępne książki.