Aktualności

  • Nowości czytelnicze

    Nowości czytelnicze

    Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www 
    Serdecznie zapraszamy czytelników! 

  • Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0

    19 lipca br. w naszej bibliotece odbyły się warsztaty w ramach projektu „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0”, organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM” z Krakowa. Dzieci i młodzież pod opieką instruktorek odkrywały świat bajek Stanisława Lema: pracowały z tekstem, potem nad scenografią do inscenizacji wybranego fragmentu z tekstu „Trzej elektrorycerze”. Nie zabrało również kamer do nagrania.  Zajęcia miały na celu pokazać dzieciom, że czytanie rozwija wyobraźnię i bez niej nie ma wynalazków, pomysłów, innowacji.

    Projekt „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     

    „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0” 

  • Nowości czytelnicze

    Wakacyjne nowości czytelnicze!

    Kolejne wakacyjne nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www 
    Serdecznie zapraszamy czytelników! 

  • Wykłady naukowe prof. nadzw. dr hab. Pawła Skrzydlewskiego i prof. nadzw. dr hab. Ryszarda Skrzyniarza

    „Początki Miechowa na tle cywilizacyjnych i ideowych sporów w średniowieczu” oraz „Aktualność duchowości Bożogrobców miechowskich”

    wykłady naukowe prof. nadzw. dr hab. Pawła Skrzydlewskiego
    i prof. nadzw. dr hab. Ryszarda Skrzyniarza w ramach Dni Miechowa 2017

     23 czerwca w ramach tegorocznych Dni Miechowa w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie odbyło się spotkanie z prof. nadzw. dr hab. Pawłem Skrzydlewskim i z prof. nadzw. dr hab. Ryszardem Skrzyniarzem.

  • „Zawsze wesoło z biedronką Fionką”

    spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

    Pierwszego dnia lata do naszej biblioteki przyjechały dzieci z Przedszkola mieszczącego się przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach. Przedszkolaki w wieku 3-4 lata uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

Script logo