Aktualności

 • „Zmyślacz” - w świecie wyobraźni

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  W poniedziałek 30 października odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci, w którym uczestniczyła grupa dzieci 5 i 6-letnich z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem naszych zajęć była wyobraźnia, w związku z tym przeczytaliśmy książkę autorstwa Ewy Piotrkowskiej pt.: „Zmyślacz”.

 • Przestrzenie Literatury

  „Przestrzenie literatury dla młodego czytelnika. Perspektywa niemiecka i polska”

  Konferencja międzynarodowa w Oświęcimiu z udziałem bibliotekarzy powiatu miechowskiego

  W dniach 19 i 20 października bibliotekarze powiatu miechowskiego uczestniczyli w międzynarodowej i interdyscyplinarnej konferencji naukowej pt. „Przestrzenie literatury dla młodego czytelnika. Perspektywa niemiecka i polska”, której organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, Goethe-Institut w Krakowie oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

 • Spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

  „Życie jest po to, aby żyć”

  spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

  Słowa wypowiedziane przez Eleonor Roosevelt „życie jest po to, aby żyć - trzeba podtrzymywać w sobie ciekawość świata” zawarte zostały w tomiku pt.: „Sekrety istnienia” w opracowaniu pani Jolanty Szwalbe, z którą- dnia 20 października br. w PiMBP w Miechowie odbyło się spotkanie autorskie.

 • „Zwierzęta świata – podróż przez kontynenty”

  spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  16 października naszą bibliotekę odwiedziła grupa 6-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w ramach DKK dla Dzieci. Tym razem tematem naszych zajęć były zwierzęta, zamieszkujące różne kontynenty. Wprowadzeniem do zagadnienia był podświetlany globus i prezentacja multimedialna przedstawiająca wszystkie kontynenty na kuli ziemskiej.

 • Przedszkole Językowe „Biedroneczki” z Miechowa

  Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

  spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Tegoroczne urodziny Książkowego Misia, które przypadają 14 października obchodziliśmy w naszej bibliotece wspólnie z dziećmi z Przedszkola Językowego „Biedroneczki” z Miechowa. Z tej okazji przedszkolaki przyniosły do biblioteki swoje ukochane pluszaki, z którymi mieliśmy okazję się zapoznać, podczas „Parady Misiów” i prezentacji ich przez właścicieli. Dzieci mówiły jak ich misie mają na imię, jaki mają charakter i co lubią najbardziej.

Script logo