Aktualności

 • Lekcja biblioteczna dla Szkoły Podstawowej w Pstroszycach

  „Bibliotekarka zabierze cię w podróż po świecie”

  Lekcja biblioteczna dla Szkoły Podstawowej w Pstroszycach

   

  15 marca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pstroszycach, którzy wzięli udział w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Bibliotekarka zabierze cię w podróż po świecie”.

  W ramach spotkania uczniowie przenieśli się z panią bibliotekarką do Azji Południowej i odwiedzili Indie, kraj który oszałamia pod względem różnorodności i zgiełku. Podróż w ten kolorowy świat był okazją dla uczniów, aby odrobinę poznać interesującą tradycję i kulturę, jakże odmienną od naszej europejskiej. Uczniowie oglądnęli literaturę tematyczną związaną z Indiami, mieli możliwość powąchania przypraw kuchennych wywodzących się z Indii, a także dowiedzieć się jak wygląda indyjska flaga.

 • „Po rozum do głowy – co to jest mądrość?” zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  W kolejnych zajęciach czytelniczych w ramach DKK dla Dzieci uczestniczyła grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1. Spotkanie odbyło się w naszej bibliotece 6 marca, a tematem zajęć była mądrość. „Po rozum do głowy” to tytuł przeczytanej wspólnie książki autorstwa Wojciecha Witkowskiego.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  PiMBP w Miechowie poleca nowości wydawnicze.
  Już wkrótce będzie możliwość wypożyczenia. Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www.

  Serdecznie zapraszamy czytelników!

 • Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece

  W dniu 1 marca 2017 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły "maluszki"- grupa cztero i pięciolatków z Przedszkola nr 2 w Miechowie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dla kilkorga dzieci była to bowiem pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas zwiedzania biblioteki dzieci wysłuchały opowieści Pani bibliotekarki o zasadach wypożyczania książek do domu oraz czasopism i bajeczek na płytach, dowiedziały się również jak należy dbać o wypożyczone zbiory. Miały również możliwość przejścia między regałami, gdzie przeglądały i chętnie komentowały treść książeczek znajdujących się na półkach. Wszystkim oczywiście podobały się szczególnie te nowe książeczki, kolorowe i bogato ilustrowane. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wzięły udział w zabawie polegającej na podawaniu nazwisk znanych autorów, które na półkach musiała odszukać Pani bibliotekarka. Na zakończenie odwiedziliśmy również Czytelnię książek oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych.

 • „Bractwo – piractwo. Przygoda matematyczna” - zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  24 lutego odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci. W zajęciach uczestniczyła grup 5-latków z przedszkola Samorządowego nr 2. Wspólnie z dziećmi wybraliśmy się w podróż na bezludną wyspę z książką Natalii Usenko pt.: „Bractwo – piractwo”, gdzie przeżyliśmy kilka matematycznych przygód.

Script logo