• Niesamowite przygody przebiegłych skarpetek

lekcja biblioteczna dla SP nr 2 w Miechowie

22 maja uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej promującej czytelnictwo wśród młodych czytelników, poprzez aktywną pracę i wspólną zabawę.

• Uśmiech – serdeczne zaklęcie

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

16 maja naszą bibliotekę odwiedziła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Miechowie. Przedszkolaki wzięły udział w kolejnym spotkaniu czytelniczym w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tematem naszych zajęć był uśmiech.

• Lekcja biblioteczna

Honorowi Obywatele Miechowa

lekcje biblioteczne dla uczniów SP nr 2 im. M. Konopnickiej
    oraz uczniów ZDZ w Miechowie

15 maja w sali konferencyjnej naszej biblioteki odbyły się dwie lekcje biblioteczne z udziałem uczniów klas 7 b i 7 c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Miechowie oraz z udziałem uczniów klasy 3 Gimnazjum z Ośrodka Kształcenia Zawodowego ZDZ w Miechowie. Temat lekcji dotyczył „Honorowych Obywateli Miechowa”. Punktem wyjścia było wyjaśnienie uczniom definicji „obywatela”„obywatelstwa honorowego”. Młodzież dowiedziała się także jaka jest procedura nadawania honorowego obywatelstwa. Dzięki prezentacji sylwetek Honorowych Obywateli Miechowa, uczniowie zapoznali się z nazwiskami i biogramami osób, które należą do tego grona. Wzięli też udział w pogadance na ten temat oraz oglądnęli publikacje mające związek z wymienionymi nazwiskami, np. publikacje związane z dorobkiem literackim Janiny Bergander, książki Bolesława Nieczui-Ostrowskiego, czy wspomnienia Piotra Kulera. Na zakończenie młodzież uczestniczyła w zabawie edukacyjno-skojarzeniowej, celem utrwalenia zdobytych podczas lekcji bibliotecznej wiadomości.

• Spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem

Życie z pasją do podróżowania i gotowania

spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem

10 maja br. w sali konferencyjnej PiMBP w Miechowie odbyło się spotkanie autorskie z Robertem Makłowiczem, dziennikarzem, publicystą, autorem książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. W latach 1993–2004 był publicystą i recenzentem kulinarnym w Gazecie Wyborczej. Współpracował też z tygodnikami Wprost, Newsweek Polska i Przekrój. Robert Makłowicz jest podróżnikiem i pasjonatem historii dotyczącej zwłaszcza dziejów Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, zwłaszcza w czasach panowania cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.

• Podsumowanie powiatowego konkursu literackiego (fot. W. Barczyński)

Wyniki konkursu: << Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek>> Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży”

W dniu 12 maja 2018 r. w siedzibie biblioteki miało miejsce uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu literackiego: <<Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek>> Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży” .

Ogłoszony został z okazji przypadającej 5 grudnia 2017 r. 150. rocznicy urodzin Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz w odpowiedzi na uchwałę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 maja 2017 r. w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.