• Spotkanie autorskie z Jerzym Malatyńskim

Miechów na dawnych pocztówkach

spotkanie autorskie z Jerzym Malatyńskim

15 września 2018 r. w sali konferencyjnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie odbyła się promocja drugiego wydania albumu pt.: „Miechów na dawnych pocztówkach”, którego autorem jest Pan Jerzy Malatyński.

Seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy powiatu miechowskiego

11 lipca w Bibliotece odbyło się seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy powiatu miechowskiego. Podczas wykładu pt. „Deskryptory, fasety, encje - jak zrozumieć nowy model opracowania zbiorów bibliotecznych?” Pana Wojciecha Kowalewskiego z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie bibliotekarze poszerzyli swoją wiedzę na temat deskryptorów.

Wakacje z książką w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia wakacji w Filiach PiMBP w Miechowie: Osiedlowej, Bukowskiej Woli i w Zagorzycach.

• Projekt „Kierunek Kariera”

Projekt „Kierunek Kariera” – doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

• „Czytelnictwo na wesoło”

lekcja biblioteczna dla uczniów SP w Jaksicach

W dniu 18 maja gościli w naszej bibliotece uczniowie klasy 0 oraz klasy 1 ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Czytelnictwo na wesoło”, której celem było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, poprzez aktywną pracę i wspólną zabawę.