• Lekcja biblioteczna

Specyfika pracy biblioteki

lekcja biblioteczna dla uczniów LO w Miechowie

2 i 5 października gośćmi naszej biblioteki byli uczniowie klas pierwszych z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie. Uczestniczyli oni w dwóch lekcjach bibliotecznych na temat specyfiki pracy biblioteki i różnorodności usług przez nią świadczonych.

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W tegorocznych obchodach Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia w naszej bibliotece uczestniczyła grupa 4-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Zajęcia w ramach DKK dla Dzieci odbyły się 12 października. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy na temat wyglądu i zwyczajów prawdziwych niedźwiedzi.

• Małopolski Klub Kodera

W ubiegłą sobotę otwarliśmy w naszej Bibliotece Małopolski Klub Kodera, jednocześnie świętując Europejski Tydzień Programowania. To szeroka inicjatywa, która pokazuje, że nauka programowania jest dla każdego i daje niesamowite efekty ;-)

• Lekcja biblioteczna

Zasady korzystania z biblioteki

lekcja biblioteczna dla uczniów ZS nr 1 w Miechowie

14 września uczniowie klasy pierwszej z Zespołu Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Miechowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej na temat specyfiki pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie – zasad korzystania z biblioteki, charakterystyki oferowanych zbiorów oraz różnorodności usług bibliotecznych.

• Spotkanie autorskie z Jerzym Malatyńskim

Miechów na dawnych pocztówkach

spotkanie autorskie z Jerzym Malatyńskim

15 września 2018 r. w sali konferencyjnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie odbyła się promocja drugiego wydania albumu pt.: „Miechów na dawnych pocztówkach”, którego autorem jest Pan Jerzy Malatyński.