• Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dzieci i Młodzieży

Nowości czytelnicze dla Dzieci i Młodzieży! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www

• Wakacje z książką w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia wakacji w Filiach PiMBP w Miechowie: Osiedlowej, Bukowskiej Woli i w Zagorzycach.

„Specyfika pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie”

Kilkunastoosobowa grupa podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miechowie wraz ze swoimi opiekunami w dniu 14 czerwca 2019 roku odwiedziła naszą Bibliotekę. Obejrzeli oryginalne edytorsko publikacje i książki z początku XIX wieku, znajdujące się w zbiorach naszej placówki. Zapoznali się ze specyfiką pracy w bibliotece, zasadami zapisu i zasadami korzystania z biblioteki. Na koniec zwiedzili wypożyczalnie – dla dzieci i dorosłych oraz czytelnię, dzięki czemu z bliska zobaczyli, na czym polega praca z czytelnikami.

Dnia 14 czerwca 2019 r. o godz. 16.30 w budynku PiMBP w Miechowie rozpoczął się wykład dr. Przemysława Stanko adiunkta w Katedrze Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pt. :Wkład mieszkańców Miechowa i ziemi miechowskiej w odzyskanie niepodległości przez Polskę”, przeprowadzony w ramach tegorocznych Dni Miechowa.

Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

W związku z tym że zbliżają się wakacje, 12 czerwca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.

Podczas spotkania dzieci chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych planach, ale jego głównym celem było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa w podróży, nad morzem, w górach, nad jeziorem i w lesie.
    Rozmawialiśmy z dziećmi o różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą wydarzyć się podczas letniego wypoczynku. Dzieci wysłuchały wiersza W. Badalskiej pt. „Wakacyjne rady”, wzięły udział w zabawach i rozwiązywały wakacyjne krzyżówki.

Na zakończenie zajęć, uczniowie odwiedzili Dział dla Dzieci i Młodzieży, przypomniały sobie zasady zapisu do biblioteki i oglądnęły dostępne książki.