Aktualności

 • Spotkanie z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem

  „Od Miechowa do Krakowa – historia na wesoło”

  spotkanie z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem

  W czwartek 18 maja gośćmi naszej biblioteki byli Mieczysław Czuma i Leszek Mazan - polscy dziennikarze i publicyści. Mieczysław Czuma był między innymi redaktorem naczelnym tygodnika „Przekrój”, w latach 1973-2000, a Leszek Mazan prowadził telewizyjny „Pegaz” i był kierownikiem oddziału PAP w Krakowie w latach 1978-1985.

 • „Franklin i książka z biblioteki”

  spotkanie czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

  Tydzień Bibliotek na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zakończyliśmy podczas spotkania czytelniczego, w którym uczestniczyła grupa 3-latków z Przedszkola Językowego „Biedroneczki” w Miechowie. Przedszkolaki dowiedziały czym jest biblioteka, co to znaczy wypożyczać książki, a także z kim trzeba przyjść do biblioteki, aby się do niej zapisać i zostać jej pełnoprawnym czytelnikiem.

 • „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”

  spotkanie czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

  W poniedziałek 15 maja gościliśmy w naszej bibliotece grupę 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem kolejnego spotkania czytelniczego w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek była biblioteka, ale tym razem przeczytaliśmy dzieciom opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller o tym „Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”.

 • „Kicia Kocia w bibliotece”

  spotkanie czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

  10 maja na kolejnym spotkaniu w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek gościliśmy w naszej bibliotece grupę 4 i 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 2. Przedszkolaki oglądnęły prezentację multimedialną o powstawaniu książki. Na moment przemieniły się w pisarzy, ilustratorów, drukarzy, księgarzy, bibliotekarzy itp., dzięki czemu zobaczyły jak wielu ludzi musi pracować nad książką, zanim trafi ona w ręce czytelnika.

 • „Kraina Nieczytania”

  zajęcia czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

  W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował cykl zajęć czytelniczych dla najmłodszych czytelników. Pierwsze spotkanie odbyło się 9 maja w sali konferencyjnej naszej biblioteki. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I i II ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaksicach.

Script logo