Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www
    Serdecznie zapraszamy czytelników, jak tylko Biblioteka będzie mogła być otwarta!

• IBUK Libra

Najlepsze wsparcie dla nowoczesnej Biblioteki. IBUK Libra – nowe możliwości!

Uwaga:
    Mieszkańcy Miechowa i Ziemi Miechowskiej

Od 26 marca 2020 r. nasza Biblioteka udostępnia nieodpłatnie kody promocyjne do platformy IBUK Libra każdemu mieszkańcowi Ziemi Miechowskiej zainteresowanemu e-książką. Nie musicie być Państwo Czytelnikami naszej Biblioteki.

Promocyjne PIN-y są ważne tylko miesiąc – do 30.04.2020 r. Jeżeli będziecie Państwo chcieli otrzymać dostęp do platformy IBUK Libra na dłuższy okres, zapraszamy do miechowskiej Biblioteki, aby dokonać formalności zapisu i stać się naszymi Czytelnikami.

Kody PIN można uzyskać poprzez kontakt e-mailowy z Biblioteką pod adresem: kontakt@biblioteka.miechow.pl. Prosimy o informacje z podaniem następujących danych: Imię, nazwisko oraz adres zamieszkania.

• IBUK Libra

Skorzystaj z darmowych e-booków

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie poza dostępem do książek tradycyjnych, oferuje Czytelnikom powiatu miechowskiego także szeroki dostęp do e-booków.

Na platformie Libra Ibuk znajdują się bogate zasoby literatury naukowej i popularnonaukowej z różnych dziedzin, literatura piękna, publikacje historyczne oraz książki dla dzieci i młodzieży. Z nich wszystkich można korzystać bez wychodzenia z domu.

Aby otrzymać bezpłatny kod dostępu do serwisu Libra Ibuk, wystarczy wysłać e-maila z prośbą na adres: kontakt@biblioteka.miechow.pl podając: Imię, Nazwisko oraz swój numer karty czytelnika.

Jak korzystać z zasobów IBUK Libra? – poradnik.

Zapraszamy do korzystania!

Nowości czytelnicze

Jak zdobyć książki i lektury bez wychodzenia z domu?

W zasobach Internetu można odnaleźć wiele interesujących źródeł z bezpłatnymi i legalnymi e-bookami. Bogate zasoby zdigitalizowanych książek, dokumentów natywnie cyfrowych oraz dokumentów audiowizualnych dostępne są w bibliotekach cyfrowych.

Lista bibliotek, repozytoriów, archiwów:

WolneLektury.pl

Wolne Lektury to jedna z najpopularniejszych bezpłatnych bibliotek cyfrowych w Polsce. Repozytorium gromadzi lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz dzieła klasyki literatury polskiej i światowej, które dostępne są w domenie publicznej. Na Wolnych Lekturach znajdziemy m.in. tłumaczenia dzieł laureatów literackiej Nagrody Nobla, lektury, bajki i baśnie dla dzieci, a także audiobooki, czytane przez takich aktorów jak Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Biblioteka daje w tej chwili dostęp do ponad 5500 utworów. Każdą książkę można czytać online lub pobrać na komputer czy urządzenie mobilne w trzech formatach: PDF, EPUB, MOBI. Biblioteka Wolne Lektury jest prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska od 2001 roku.