Aktualności

 • Z wizytą w bibliotece – lekcja biblioteczna

  Z wizytą w bibliotece – lekcja biblioteczna

  14 stycznia do naszej biblioteki zawitali uczniowie klasy 4, 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej w Bukowskiej Woli.

  Celem wizyty było zapoznanie z pracą biblioteki, ze zgromadzonymi w niej zbiorami, zasadami korzystania z księgozbioru, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Uczniowie odwiedzili Wypożyczalnię dla dorosłych, Czytelnię i Oddział dla dzieci i młodzieży. Ponieważ większość z nich była u nas po raz pierwszy, uczniowie dowiedzieli się co trzeba zrobić by stać się naszymi czytelnikami.  Nasi goście wychodząc obiecali, że wrócą do biblioteki aby korzystać z dostępnego księgozbioru.

 • „Moja mała ojczyzna” - lekcja biblioteczna

  „Moja mała ojczyzna” - lekcja biblioteczna

  W ramach edukacji regionalnej realizowanej przez miechowską bibliotekę  w dniu 11 grudnia 2019 roku dla grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pstroszycach została przeprowadzona lekcja biblioteczna „Moja mała ojczyzna”.

 • Boże Narodzenie – historia i polskie zwyczaje świąteczne

  Boże Narodzenie – historia i polskie zwyczaje świąteczne

  Święto Bożego Narodzenia – i w przeszłości i obecnie budzi w nas wielkie emocje i co roku mobilizuje do niecodziennej aktywności, do wielkich, pasjonujących przygotowań: porządków i zakupów. Wszystkich ogarnia wtedy troska o świąteczne akcesoria, o choinkę, opłatki i upominki dla najbliższych. Z okazji zbliżających się tych najpiękniejszych dni w roku, 3 grudnia zaprosiliśmy do naszej biblioteki uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Ostry Dyżur Literacki

  Zapraszamy 16.11.2019 r. o godz. 10.00 do PiMBP w Miechowie!

   

  Ostry dyżur literacki to już sprawdzona podczas Festiwalu Literatury dla Dzieci oraz  w czasie Targów Książki w Katowicach, akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana głównie do dzieci do 12 r. ż. i rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

Script logo