Aktualności

 • Im więcej wiesz, tym chętniej dbasz o przyrodę

  lekcja biblioteczna dla SP nr 2 w Miechowie

  12 grudnia naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie. Uczestniczyli oni w lekcji bibliotecznej na temat ekologii i otaczającego nas środowiska przyrodniczego. Na początek wyjaśniliśmy sobie co to jest ekologia i czym się zajmuje. Powiedzieliśmy sobie, że na środowisko przyrodnicze składa się przyroda ożywiona i nieożywiona, podając przykłady każdej z nich..

 • Skuteczne sposoby na poprawę humoru

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Na kolejnym, ostatnim już w roku bieżącym spotkaniu w ramach DKK dla Dzieci  gościliśmy grupę 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie. Wspólnie przeczytaliśmy książkę autorstwa Paulette Bourgeois, z kolorowymi ilustracjami Brendy Clark zatytułowaną „Franklin ma zły dzień”.

 • Miechowianka laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego

  Wczoraj (4 grudnia 2017 r.) w siedzibie Instytutu Książki w Krakowie, odbyła się uroczysta gala  rozdania nagród oraz ogłoszenia zdobywców I, II i III miejsca konkursu literackiego „Trzy strony”, w którym udział wzięli uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i młodzieży z całej Polski, w tym z naszej Książnicy Miechowskiej.

 • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej Curie w Antolce

  „Abecadło z pieca spadło – mój pierwszy alfabet”

  lekcja biblioteczna dla uczniów SP w Antolce

  22 listopada bibliotekę w Miechowie odwiedziły dzieci 5 i 6-letnie z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej Curie w Antolce. Uczestniczyły one w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Abecadło z pieca spadło – mój pierwszy alfabet”. Na początek podyskutowaliśmy na temat biblioteki, zasad zapisu do biblioteki oraz książek i innych materiałów, które można wypożyczać do domu.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Kolejne nowości czytelnicze dla Dorosłych w miesiącu listopadzie! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://goo.gl/XLVg1C) w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

Script logo