Koronawirus – Działalność bibliotek – Komunikat

Do 9 kwietnia obostrzenia w bibliotekach bez zmian.

Obowiązujące od 28 listopada 2020 roku zasady udostępniania zbiorów bibliotecznych

zostały przedłużone do 9 kwietnia 2021 roku.

Szanowni Państwo,

na podstawie § 9 ust. 23 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (DZ. U.  z 2021 poz. 512 ) uprzejmie informujemy, że do dnia 9 kwietnia 2021 r. Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie przy uwzględnieniu dotychczasowych zasad reżimu sanitarnego w dalszym ciągu prowadzić będzie  udostępnianie zbiorów w trybie wypożyczeń bezpośrednich jak i zdalnie. Serdecznie zapraszamy.

• Spotkanie literackie on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 6 - Żydowska Odessa w twórczości Izaaka Babla oraz Władimira Żabotyńskiego

• Żydowska Odessa w twórczości Izaaka Babla oraz Władimira Żabotyńskiego

Cykl spotkań literackich on-line „Odessa dla romantyków”. Cz. 6 - Żydowska Odessa w twórczości Izaaka Babla oraz Władimira Żabotyńskiego

15 marca 2021 r., o godz. 17.00

Informujemy, że kolejne spotkanie literackie on-line z Borysem Tynką - honorowym Ambasadorem Odessy w Polsce odbędzie się 31.03.2021 r.

Tematy naszych literackich podróży będziemy podawać na bieżąco.

Serdecznie zapraszamy!

Nowości czytelnicze

Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www

Bratnia Dusza

zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

Odkrywa przed nami nieznane światy i zabiera w baśniowe krainy. Porywa nas wartkim nurtem akcji lub zapewnia cudowne odprężenie w domowym zaciszu. Jest z nami w smutku, chorobie i samotności.

Niewiele czasu potrzeba było uczniom klasy III Szkoły Podstawowej w Jaksicach podczas bibliotecznego spotkania on-line, aby odgadnąć, kim jest ta nasza "bratnia dusza". To książka. Niezawodny przyjaciel, który jest z nami niezależnie od czasów, witając nas wiernie "kartek szelestem", jak pisał poeta Edward Szymański.