Seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy powiatu miechowskiego

17 marca w Bibliotece odbyło się pierwsze w tym roku seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy powiatu miechowskiego. Bibliotekarze uczestniczyli w warsztatach, podczas których prelegenci z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie omówili następujące tematy: „Przyszłość książki elektronicznej” (Maria Cibicka) oraz „Model opracowania zbiorów – wykorzystanie deskryptorów Biblioteki Narodowej” (Wojciech Kowalewski).

Nowości czytelnicze

PiMBP w Miechowie poleca nowości wydawnicze.
    Już wkrótce będzie możliwość wypożyczenia. Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www.

Serdecznie zapraszamy czytelników!

• „Po rozum do głowy – co to jest mądrość?” zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

W kolejnych zajęciach czytelniczych w ramach DKK dla Dzieci uczestniczyła grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1. Spotkanie odbyło się w naszej bibliotece 6 marca, a tematem zajęć była mądrość. „Po rozum do głowy” to tytuł przeczytanej wspólnie książki autorstwa Wojciecha Witkowskiego.

• Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece

W dniu 1 marca 2017 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły "maluszki"- grupa cztero i pięciolatków z Przedszkola nr 2 w Miechowie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dla kilkorga dzieci była to bowiem pierwsza wizyta w bibliotece. Podczas zwiedzania biblioteki dzieci wysłuchały opowieści Pani bibliotekarki o zasadach wypożyczania książek do domu oraz czasopism i bajeczek na płytach, dowiedziały się również jak należy dbać o wypożyczone zbiory. Miały również możliwość przejścia między regałami, gdzie przeglądały i chętnie komentowały treść książeczek znajdujących się na półkach. Wszystkim oczywiście podobały się szczególnie te nowe książeczki, kolorowe i bogato ilustrowane. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci wzięły udział w zabawie polegającej na podawaniu nazwisk znanych autorów, które na półkach musiała odszukać Pani bibliotekarka. Na zakończenie odwiedziliśmy również Czytelnię książek oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych.

• „Bractwo – piractwo. Przygoda matematyczna” - zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

24 lutego odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci. W zajęciach uczestniczyła grup 5-latków z przedszkola Samorządowego nr 2. Wspólnie z dziećmi wybraliśmy się w podróż na bezludną wyspę z książką Natalii Usenko pt.: „Bractwo – piractwo”, gdzie przeżyliśmy kilka matematycznych przygód.