Aktualności

 • Zaproszenie na warsztaty dla seniorów

  Zaproszenie na warsztaty dla seniorów

  pt. Edukacja cyfrowa seniorów – korzystanie z urządzeń mobilnych część II i część III w ramach projektu „E-włączenie seniorów”

   

  Miechów, dn. 23.02.2023 (czwartek), godz. 10:00-13:00 (część II)
  Miechów, dn. 01.03.2023 (środa), godz. 10:00-13:00 (część III)
  Prowadzący: Sławomir Dulski
  Miejsce spotkania: Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie, Plac Kościuszki 7

   

  Serdecznie zapraszamy na kolejne dwa warsztaty z zakresu edukacji cyfrowej, poświęcone korzystaniu z urządzań mobilnych. Przed nami możliwość pogłębienia wiedzy i zdobycia nowych umiejętności korzystania z telefonów komórkowych:

  • bezpieczniej, omówimy zasady bezpieczeństwa w sieci
  • sprawniej, uporządkujemy pulpity naszych smartfonów
  • atrakcyjniej, zainstalujemy i omówimy przydatne aplikacje
  • zapoznamy się bliżej i aparatem fotograficznym oraz prostymi programami do obróbki zdjęć
  • zaktualizujemy swoją wiedze na temat Whatsapp (pozmieniało się w ostatnim czasie).

   

  Będzie również czas na pytania, pracę indywidualną i tematy zaproponowane przez Państwa.

  Projekt realizowany przez Fundacja Mapa Pasji z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 • Rozstrzygnięcie loterii walentynkowej

  Rozstrzygnięcie loterii walentynkowej

  81 osób zakochało się w naszej bibliotece i wzięło udział w tegorocznej loterii walentynkowej. Zwycięzców mogło być jednak tylko sześciu.

  W kategorii dorosłych dylogię miechowskiej pisarki Nathalie K. Flower („Jeszcze Raz” + „Kolejny Raz”) zdobyli pan Julian, pani Ania oraz pani Maria. Wśród dzieci i młodzieży po „Kasztankę” z obrazkami Kazimierza Wiśniaka sięgnęła również trójka laureatów.

  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach :)

 • Ramka pełna dobrych słów

  Ramka pełna dobrych słów

  Od 13 lutego w miechowskiej bibliotece wisi RAMKA PEŁNA DOBRYCH SŁÓW. Co to oznacza? Mieszkańcy mogą z niej coś zabrać, zachować dla siebie lub podać dalej, mogą także przynieść i przywiesić swoje słowa.

  Ramka jest dla wszystkich i swoimi słowami ma cieszyć. Bo słowa mają moc przeogromną. "Słowa mogą wysiewać ogrody albo spopielać lasy". Dzisiejszy świat jest pełen hejtu i zbyt dużej (samo)krytyki dlatego ta ramka to taki mały manifest, by dawać sobie i innym słowa dobre, prawdziwe i ważne.

 • Zakochaj się w bibliotece!

 • NIEKALENDARZ NPRCz 2.0

  Książkowy niekalendarz - podejmij wyzwanie!

  420 sekund/dobę – nowy pomysł rozwoju czytelnictwa! Miechowska biblioteka rozpoczyna realizację kolejnego projektu edukacyjnego.

  Czym jest „Niekalendarz”? To lista dni z wyzwaniem na każdy miesiąc roku. Już 7 minut dziennie z książką w ręku wystarczy, by móc ubiegać się o dyplom z rąk uśmiechniętego bibliotekarza :) 12 kart z zadaniami, które (mamy głęboką nadzieję) zachęcą młodego Czytelnika do odwiedzenia biblioteki i skorzystania z jej księgozbioru. Sporą atrakcją powinny być zbierane za aktywności „pieczątki” w postaci własnoręcznie narysowanych czy namalowanych uśmiechniętych buziek.

  Zapraszamy wszystkich chętnych – nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców – do pobrania materiałów, które dostępne są w linkach poniżej lub do odebrania ich w naszej bibliotece. Wierzymy, że pomogą one w rozwijaniu pasji lekturowej wśród dzieci i młodzieży.

  Powyższa kampania wchodzi w skład Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

  Materiały edukacyjne: https://nprcz.pl/niekalendarz-materialy-edukacyjne-do-pobrania/

Script logo