• „Mała smutna Królewna”

Spotkanie czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

29 maja w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych czytelników. Tym razem w zajęciach czytelniczych uczestniczyła grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie.

• Spotkanie z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem

„Od Miechowa do Krakowa – historia na wesoło”

spotkanie z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem

W czwartek 18 maja gośćmi naszej biblioteki byli Mieczysław Czuma i Leszek Mazan - polscy dziennikarze i publicyści. Mieczysław Czuma był między innymi redaktorem naczelnym tygodnika „Przekrój”, w latach 1973-2000, a Leszek Mazan prowadził telewizyjny „Pegaz” i był kierownikiem oddziału PAP w Krakowie w latach 1978-1985.

Wizyta podopiecznych PSOUU - Koło w Miechowie w bibliotece

18 maja Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Fihel w Miechowie odwiedziła grupa podopiecznych z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Miechowie.

Na spotkaniu omówiono ogólne formy działalności i funkcjonowania miechowskiej biblioteki, która nie opiera się wyłącznie na wypożyczaniu książek, ale jako instytucja kultury prowadzi także wiele ciekawych form pracy z czytelnikiem i dla czytelnika, organizując np. spotkania autorskie z pisarzami, literatami i ludźmi nauki, jak również prowadząc zajęcia czytelnicze oraz lekcje biblioteczne dla dzieci i młodzieży.

Na praktycznym przykładzie omówiono zasady zapisu do biblioteki oraz regulamin korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się z jakich działów bibliotecznych składa się nasza biblioteka, mieli też okazję zwiedzić Czytelnię, Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych i zobaczyć, co oprócz ciekawych książek można jeszcze wypożyczyć w bibliotece. Bardzo chętnie przeglądali zwłaszcza książki o zwierzętach, ptakach i roślinach chronionych.

• „Franklin i książka z biblioteki”

spotkanie czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

Tydzień Bibliotek na Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zakończyliśmy podczas spotkania czytelniczego, w którym uczestniczyła grupa 3-latków z Przedszkola Językowego „Biedroneczki” w Miechowie. Przedszkolaki dowiedziały czym jest biblioteka, co to znaczy wypożyczać książki, a także z kim trzeba przyjść do biblioteki, aby się do niej zapisać i zostać jej pełnoprawnym czytelnikiem.

• „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”

spotkanie czytelnicze w ramach Tygodnia Bibliotek

W poniedziałek 15 maja gościliśmy w naszej bibliotece grupę 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem kolejnego spotkania czytelniczego w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek była biblioteka, ale tym razem przeczytaliśmy dzieciom opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller o tym „Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”.