Aktualności

 • Wakacje z książką w Bibliotece

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia wakacji w Filiach PiMBP w Miechowie: Osiedlowej, Bukowskiej Woli i w Zagorzycach.

 • „Specyfika pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie”

  „Specyfika pracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie”

  Kilkunastoosobowa grupa podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miechowie wraz ze swoimi opiekunami w dniu 14 czerwca 2019 roku odwiedziła naszą Bibliotekę. Obejrzeli oryginalne edytorsko publikacje i książki z początku XIX wieku, znajdujące się w zbiorach naszej placówki. Zapoznali się ze specyfiką pracy w bibliotece, zasadami zapisu i zasadami korzystania z biblioteki. Na koniec zwiedzili wypożyczalnie – dla dzieci i dorosłych oraz czytelnię, dzięki czemu z bliska zobaczyli, na czym polega praca z czytelnikami.

 • Wkład mieszkańców Miechowa i ziemi miechowskiej w odzyskanie niepodległości przez Polskę

  Wkład mieszkańców Miechowa i ziemi miechowskiej w odzyskanie niepodległości przez Polskę

  Dnia 14 czerwca 2019 r. o godz. 16.30 w budynku PiMBP w Miechowie rozpoczął się wykład dr. Przemysława Stanko adiunkta w Katedrze Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pt. :Wkład mieszkańców Miechowa i ziemi miechowskiej w odzyskanie niepodległości przez Polskę”, przeprowadzony w ramach tegorocznych Dni Miechowa.

   

 • Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

  Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

  W związku z tym że zbliżają się wakacje, 12 czerwca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.

  Podczas spotkania dzieci chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych planach, ale jego głównym celem było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa w podróży, nad morzem, w górach, nad jeziorem i w lesie.
  Rozmawialiśmy z dziećmi o różnych niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą wydarzyć się podczas letniego wypoczynku. Dzieci wysłuchały wiersza W. Badalskiej pt. „Wakacyjne rady”, wzięły udział w zabawach i rozwiązywały wakacyjne krzyżówki.

  Na zakończenie zajęć, uczniowie odwiedzili Dział dla Dzieci i Młodzieży, przypomniały sobie zasady zapisu do biblioteki i oglądnęły dostępne książki.

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://bit.ly/2x9mwwZ) w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

Script logo