Aktualności

 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości (https://bit.ly/2x9mwwZ) w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników! 

 • Lekcja biblioteczna

  Książka dawniej i dziś - lekcja biblioteczna dla uczniów Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim

  W poniedziałek 27 maja gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy pierwszej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim.

  W tym dniu została przeprowadzona lekcja biblioteczna, w czasie której dzieci poznały dzieje książki na przestrzeni wieków, począwszy od najstarszych form, czyli tabliczki glinianej po książkę w dobie rewolucji naukowo-technicznej w XXI wieku.

  Uczniowie zapoznali się także z pracą bibliotekarza, dostępnym księgozbiorem i zasadami korzystania z zasobów biblioteki. Podczas spotkania odbyła się również pogadanka dotycząca najchętniej czytanych książek a także został przeprowadzony test w formie zabawy, w którym dzieci wykazały się znajomością najpopularniejszych tytułów literatury dziecięcej.

  Na koniec zajęć dzieci zwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Czytelnię oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych.

 • Bo uczucia są częścią nas

  Bo uczucia są częścią nas

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  W kolejnych zajęciach czytelniczych w ramach DKK dla Dzieci uczestniczyła grupa 4 i 5 latków z Niepublicznego Przedszkola Minilandia w Miechowie. Spotkanie odbyło się 15 maja br. a tematem zajęć były różnego rodzaju emocje i uczucia.

 • Wieczór z kulturą herbaty – WIELKIE CHINY

  Wieczór z kulturą herbaty – WIELKIE CHINY

  W czwartek 9 maja br. w ramach Tygodnia Bibliotek 2019 odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z Remim Jakubowskim, twórcą  filmów dokumentalnych poświęconych m. in. tematyce Azji oraz autorem książki „Chiny. Imperium Herbaty”.

 • Umiej być przyjacielem a znajdziesz przyjaciela

  Umiej być przyjacielem a znajdziesz przyjaciela

  10 maja w ramach Tygodnia Bibliotek gościliśmy w naszej bibliotece grupę 4 i 5 latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie.

  Celem głównym spotkania z najmłodszymi było uświadomienie, jakie cechy powinien mieć dobry przyjaciel, a także pokazanie dzieciom – jak ważne są relacje z innymi ludźmi.

Script logo