Aktualności

 • Stanisław Piwowarski

  Był z nami od zawsze…

  Najważniejsze jest, abyśmy w życiu pamiętali o tym, kim jesteśmy i skąd pochodzimy.

  Tego nauczył nas  śp. Stanisław Piwowarski.  Bo pamięć o naszych korzeniach i naszej „Małej Ojczyźnie”  buduje naszą tożsamość i sprawia, że nawet będąc w odległych zakątkach świata, w naszym sercu pozostaje niezatarte wspomnienie kraju dzieciństwa…

   Gdy, jako Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczynaliśmy  pracę nad przygotowaniem do druku książki – „Ziemia Miechowska – moja mała ojczyzna”,  wiedzieliśmy, że jest to czas intensywnych wyjazdów naszych młodych mieszkańców na emigrację. I często zadawaliśmy sobie pytanie – czy przechodząc przez londyńskie ulice będą oni pamiętali o tym, skąd się wywodzą? Czy gdzieś zostanie w nich obraz przydrożnych kapliczek lub miejscowych legend i podań ?

   

 • Zamknięcie biblioteki

  Szanowni Państwo,

  z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa oraz ze względu na potencjalne zagrożenie związane z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, a także w ślad za zaleceniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzisiaj, tj. 11 marca 2020 r., zarządzam tymczasowe zamknięcie dla Czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie na okres od 12 marca 2020 r. do odwołania. W związku z powyższym wstrzymujemy wypożyczenia, rezerwacje oraz zwroty książek i innych materiałów. Informuję jednocześnie, że terminy zwrotów przypadające na okres zawieszenia działalności Biblioteki zostają przesunięte do momentu przywrócenia jej funkcjonowania. W dniach zamknięcia Biblioteki nie nalicza się opłat za przetrzymanie wypożyczonych materiałów. O terminie ponownego otwarcia Biblioteki będziemy informować na bieżąco.

  Przypominamy, iż Biblioteka świadczy też usługi on-line (IBUK Libra), zachęcamy do korzystania z nich.

  W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny (41 230 98 16) lub e-mailowy: kontakt@biblioteka.miechow.pl, w godzinach 8-16.

  Z poważaniem,
  Maria Słuszniak
  Dyrektor PiMBP w Miechowie

 • Podróż przez księgozbiór

   Zapraszamy do fascynującej podróży...

  Po kartach naszego księgozbioru...

   

  MATEMATYKA – FIZYKA – ASTROLOGIA - ASTRONOMIA

   

  Nieodgadniony bezkres nieba z rozsianymi gwiazdami, tajemnica skryta w zaćmieniach Słońca i teorii Wielkiego Wybuchu, matematyczne tropy w geometrii fraktalnej, arytmetyka jako klucz w tworzeniu i łamaniu szyfrów oraz  zasada nieprawdopodobieństwa, która wskazuje nam, że oto właśnie powinniśmy się spodziewać...niespodziewanego.

  Zagadnienia, które wydają się mocno skomplikowane i które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Istnieje jednak między nimi pewna korelacja. Otóż, przez autentyczną pasję, talent i zaangażowanie autorów piszących o nich, stają się one nie tylko dostępne, ale i o wiele bardziej zrozumiałe niż nam się to zawsze wydawało. A przez lekki, dowcipny język, anegdoty oraz styl, w którym są napisane, taka lektura jest też okazją do doskonałej zabawy.

  Zapraszamy więc Państwa  do podróży przez wybrane i fascynujące pozycje naszego popularnonaukowego księgozbioru, w których to, co odległe i dalekie w Galaktyce będzie można znacznie łatwiej zgłębić w fotelu przy kominku, a to - co było naszą  piętą Achillesową z matematyki okaże się...wspaniałym relaksem.

 • 90 lat Biblioteki w Miechowie (1923-2013)

 • Miechowita - O dżumie

  O Miechowie w księgach piszą...

  Serdecznie zapraszamy Czytelników do naszej nowej zakładki na stronie www: "O Miechowie w księgach piszą..."

  Będziemy tam przedstawiać fakty i ciekawostki o naszym mieście, które zostały zawarte w wybranych publikacjach.

Script logo