Aktualności

 • Środa w miechowskiej bibliotece

  Środa w miechowskiej bibliotece

  1 marca w miechowskiej bibliotece miały miejsce aż trzy wydarzenia. Rozpoczęliśmy od spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Miechowie. Były rozmowy o niezwykle cennym zjawisku – przyjaźni. Dzieciom przeczytaliśmy głośno bajkę pt. „Na zawsze przyjaciele” autorstwa Przemysława Wechterowicza oraz Emilii Dziubak, w której to nawet pozornie niemożliwa przyjaźń królika i sowy potrafiła znaleźć dla siebie odpowiedni grunt. Zakończyliśmy zajęcia pracą plastyczną w postaci tulipanowej wycinanki (może dla nowego Przyjaciela właśnie?)

  Odbyły się u nas również kolejne zajęcia dla seniorów z edukacji cyfrowej. Cykl spotkań mających na celu ukazanie najstarszym obywatelom możliwości oraz zagrożeń płynących z technologicznych udogodnień został zorganizowany w ramach II i III części projektu „E-włączenie seniorów” realizowanego przez Fundację Mapa Pasji z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

  Spotkaniem informacyjnym dotyczącym kolejnej edycji konkursu grantowego Małopolska Lokalnie, skierowanego do organizacji pozarządowych z regionu oraz nieformalnych grup, angażujących się w działania na rzecz lokalnej społeczności zakończyliśmy ten intensywny dzień.

 • Świecie nasz, daj nam wiele jasnych dni…

  Świecie nasz, daj nam wiele jasnych dni…

  A gdyby tak komuś podarować… 10 tysięcy ?:-) Przeznaczyć na szlachetny cel, przywrócić wiarę w człowieka i nadzieję na zwycięstwo dobra? Co Wy na to? Nierealne? Cóż…

  Gerold Plassek jest czterdziestoletnim dziennikarzem bezpłatnej gazety wydawanej w Wiedniu. Już dawno temu pozbył się wobec życia wszelkich oczekiwań i złudzeń co do lepszej przyszłości. Swoje monotonne dni spędza z reguły z kolegami w ulubionej gospodzie, nie odmawiając sobie kolejnych piw. Wszytko zmienia się diametralnie, gdy zamieszkuje z nim jego czternastoletni syn Manuel, który nie wie, iż ten "bezbarwny typ" jest jego ojcem. Wtedy też życiem dziennikarza wstrząsa pewne elektryzujące zdarzenie. Po publikacji artykułu jego autorstwa, dotyczącego dramatycznej sytuacji w przepełnionym schronisku dla bezdomnych, ta placówka otrzymuje anonimową darowiznę. To rozpoczyna całą lawinę dobrych uczynków i kolejnych datków, co sprawia, iż bezbarwny Gerold zdobywa coraz większą społeczną sympatię i względy... Manuela.

  Oto w telegraficznym skrócie treść niezwykłej książki Daniela Glattauera, austriackiego prozaika, pt. "Podarunek", która była przedmiotem naszej ożywionej dyskusji podczas klubowego spotkania DKK

 • Małopolska Lokalnie

  Spotkanie organizacyjne - konkurs dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych

  Rusza kolejna edycja konkursu grantowego Małopolska Lokalnie, skierowanego do organizacji pozarządowych z regionu oraz nieformalnych grup, angażujących się w działania na rzecz lokalnej społeczności.

  Spotkanie informacyjne odbędzie się 1 marca (środa) w godz. 16:00-18:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie - Plac Kościuszki 7.

  Nabór wniosków konkursowych rozpoczyna się 1 marca i trwać będzie do 30 marca br.

  Małopolska Lokalnie jest projektem wspierającym i edukującym mieszkańców województwa małopolskiego, którzy angażują się w na rzecz rozwoju oraz wzmacniania lokalnych społeczności. Obecnie przedsięwzięcie realizowane jest w nowej formule rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2023, finansowanego z krajowych środków publicznych pochodzących z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

  Zapraszamy do udziału wszystkie organizacje pozarządowe oraz społeczników z gminy Miechów!

  Więcej informacji: https://malopolskalokalnie.pl/program-w-skrocie/

  ZAPISY: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=AEPW5XaopUW8ghQydFijJ2Soo9bWuBZEnlYoJrB1ertUNjVDWkc4WElNQlNCUVY3Rjk3WTVMM1JTWSQlQCN0PWcu

 • Solidarni z Ukrainą

  Solidarni z Ukrainą

  Był czwartek 24 lutego 2022 roku. Barbarzyński napad Rosji na naszego wschodniego sąsiada – Ukrainę – spowodował, iż w ciągu kilku chwil zmieniło się życie milionów ludzi. Zagrożenie wydające się nie mieć żadnych podstaw w europejskim świecie stało się czymś realnym i bardzo bliskim.

  Po 365 dniach wiemy jedno – Ukraina wciąż walczy o swoją Niepodległość, o każdy skrawek swojej ziemi. Wierzymy, że sprawiedliwość i pokój znów zatriumfują nad tyranią i okrucieństwem.

  Jesteśmy z Wami. Слава Україні!

 • E-włączenie seniorów

  E-włączenie seniorów

  W czwartek 23 lutego br. odbyły się warsztaty z zakresu edukacji cyfrowej dla seniorów dotyczące obsługi smartfonów oraz zasad bezpieczeństwa w sieci.

  Podczas zajęć zorganizowanych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miechowie seniorzy dowiedzieli się m.in. czym są ciasteczka cookies i jak je usunąć, a także jak przenieść dane do chmury oraz
  co zrobić w przypadku utraty telefonu. Warsztaty poprowadził Sławomir Dulski.

  Kolejne spotkanie poświęcone korzystaniu z urządzań mobilnych zaplanowano na środę 1 marca br. w godz. 10:00-13:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miechowie – Plac Kościuszki 7.

  Warsztaty organizowane są w ramach II i III części projektu „E-włączenie seniorów” realizowanego przez Fundację Mapa Pasji z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Script logo