Aktualności
Zagraj to Jeszcze Raz, Natalio…
Gdy wejdą Państwo na popularną stronę lubimyczytac.pl i wpiszą w wyszukiwarce tytuł „Jeszcze Raz”, oczom Czytelników ukażą się dzieła Agaty Przybyłek (jako drugi tom z cyklu „Bez ciebie) oraz Małgorzaty Budzyńskiej. Na trzeciej pozycji zaś znajdzie się powieść obyczajowa tajemniczej Nathalie K. Flower. Wnioskując po okładce oraz imieniu i nazwisku autorki zapewne pojawi się w Państwa głowach myśl: „Oho! Kolejna amerykańska producentka romansideł…” Nic bardziej mylnego!
Nathalie K. Flower to pseudonim artystyczny miechowianki – wywodzącej się ze Śląska pracownicy Biura Wystaw Artystycznych „U Jaksy”. „Jeszcze Raz” stanowi jej literacki debiut. To historia kobiety po przejściach – Adrianny – postanawiającej nigdy więcej nie kochać i nie tęsknić. Ta bezwzględna deklaracja zostaje wystawiona na ciężką próbę, gdy na horyzoncie uczuć pojawia się Piotr. Chociaż przy nim zmysły protagonistki na nowo budzą się do życia, ona i tak wybiera wyjście, którego nauczyło ją życie – ucieczkę. On jednak ani myśli odpuścić. Tak zaczyna się burzliwa, pełna skrywanej namiętności relacja. Piotr jest zdeterminowany i sprytny. Nie ma zamiaru odpuścić miłości swojego życia. Czy jednak Ada pomimo bolesnej przeszłości pozwoli sobie na nowy początek?
„Jeszcze Raz” to pierwszy krok literackiej kariery Nathalie K. Flower i mamy wielką nadzieję, że nie ostatni. Dopełnienie historii Adrianny i Piotra stanowi bowiem tom drugi, którego tytułu jeszcze nie znamy. Ponoć sześcioletnia Nathalie wywróżyła sobie podczas andrzejek, że zostanie… pisarką! Jak widać wróżby i marzenia potrafią się spełniać. Zwłaszcza gdy się o nie walczy. Nasza Biblioteka gorąco zachęca do lektury dzieła miechowskiej autorki i życzy powodzenia na nowej – tym razem literackiej – drodze życia!
Informacja!
Od 4.06.2022 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie (pl. Kościuszki 7) będzie czynna we wtorki w godz.: 9.00-18.00 oraz w soboty w godz.: 9.00-13.00. Reszta godzin pozostaje bez zmian.
Lekcja biblioteczna z klasą drugą
23 maja br. do miechowskiej Biblioteki przybyli uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie. Spotkanie przeprowadzono w ramach Tygodnia Bibliotek. Dzieci poznały przygody „Kici Koci w bibliotece” Anity Głowińskiej. Dowiedziały się również, jak brzmią prośby i skargi książki – np. by nie dotykać jej brudnymi lub zmoczonymi rękoma, pamiętać o zakładce czy w żadnym wypadku po niej nie pisać! Pani prowadząca opowiedziała o zadaniach biblioteki i pracujących w niej osobach – bibliotekarzach – oraz przypomniała, kim są postaci autora, wydawcy, czy ilustratora. Pojawiły się zagadki i inne ciekawe zadania dla milusińskich. Było co robić!
Drugoklasiści zwiedzili wszystkie najważniejsze pomieszczenia PiMBP, na końcu wycieczki zaglądając do oddziału dla dorosłych. Tam jednak będziemy ich mogli gościć jako czytelników dopiero za kilka lat. Czujemy, że nas nie zawiodą :)
Tygodnia Bibliotek ciąg dalszy – lekcja dla pierwszaków
Cóż mi z tego, żem ciekawa,
dłużej żyć tak nie potrafię.
Nie będziecie mnie szanować,
to się na klucz zamknę w szafie.
wielce realistyczna groźba książki
Tym razem do naszej Książnicy zawitał prawdziwy wulkan energii! Pierwszoklasiści z miechowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 dali prawdziwy koncert aktywności podczas zwiedzania biblioteki. Lekturą były tym razem przygody „Kici Koci w bibliotece” Anity Głowińskiej. Dzieci dowiedziały się, jakie są prośby i skargi książki – a to, by nie dotykać jej brudnymi lub zmoczonymi rękoma, a to pamiętać o zakładce, bo w końcu żadne dzieło nie lubi pomiętych stron, prawda? Pani prowadząca opowiedziała o zadaniach biblioteki i pracujących w niej osobach – bibliotekarzach – oraz przypomniała, kim są postaci autora, wydawcy, czy ilustratora. Były także zagadki i wiersz Jana Huszczy pt. „Skarga książki”.
Młodzi podróżnicy tradycyjnie zwiedzili wszystkie najważniejsze pomieszczenia PiMBP, na końcu wycieczki zaglądając do oddziału dla dorosłych. Tam jednak będziemy ich mogli gościć jako czytelników dopiero za kilka lat. I szczerze powiedziawszy już nie możemy się doczekać!
O co prosi książka, czyli zaznajamianie najmłodszych z biblioteką
18 maja br. z wizytą do naszej Książnicy przybyli uczniowie klas 0-1 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Książu Małym. Mali odkrywcy i przyszli wierni Czytelnicy poznali od podszewki pracę bibliotekarzy dzięki lekcji poprowadzonej w naszej instytucji. Omawiano różne problemy, jak choćby: czym biblioteka różni się od księgarni? Do czego służy karta czytelnika? Jak można zaznaczyć miejsce, w którym skończyliśmy lekturę tak, by nie zniszczyć książki? Otrzymały również szereg porad mających ułatwić im funkcjonowanie w bibliotece i to nie tylko tych związanych z mówieniem „dzień dobry” czy „do widzenia”.
Po teoretycznym „chrzcie bojowym” przyszedł czas na praktykę w postaci zapoznania z książeczką „Basia i biblioteka” Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Dzieci bardzo swobodnie czuły się w czytelni, a przy okazji dowiedziały się, dlaczego nie można z niej wypożyczać dzieł. Ostatnim przystankiem środowej wycieczki był oddział dla dorosłych, w którym to na własne oczy milusińscy ujrzeli pełnię bogactwa miechowskiego księgozbioru oraz potężne regały jezdne. Nie musimy dodawać, że ich obsługiwanie sprawiło uczniom mnóstwo frajdy. Tego bowiem u siebie w domu z pewnością nie znajdą.