Aktualności

 • Komunikat o wzowieniu działalności bibliotecznej

  Szanowni Czytelnicy,

  w dniu 2 maja 2020 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów zawierające podstawę prawną do zniesienia czasowego zakazu działalności bibliotek (par. 7 ust. 2 pkt. 2), w związku z tym uprzejmie informujemy, że od dnia 5 maja br. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie wznawia swoją działalność. Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że ze względów bezpieczeństwa funkcjonowanie Biblioteki odbywać się będzie w ograniczonym zakresie.

  Zapraszamy do naszych wypożyczalni, gdzie można będzie dokonać zwrotu i wypożyczeń książek w godzinach obowiązujących jak przed zamknięciem biblioteki.

  Będzie jednak obowiązywała 15 min. PRZERWA NA DEZYNFEKCJĘ,
  w czasie której WYPOŻYCZALNIE będą NIECZYNNE:


  BIBLIOTEKA MIEJSKA
  wtorek – piątek w godz. 12.45 - 13.00
  sobota w godz. 11.45 - 12.00


  ODDZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
  poniedziałek – piątek w godz. 12.45 - 13.00
  sobota w godz. 11.45 - 12.00

   

  W związku z ograniczonym wolnym dostępem do księgozbioru oraz innych przestrzeni Biblioteki, zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania zbiorów za pomocą katalogu online: https://miechow-pimbp.sowa.pl/

  UWAGA:

  Do czasu znaczącego zmniejszenia liczby zakażeń lub odwołania stanu epidemii nie będą dostępne czytelnie i stanowiska komputerowe.

  W trosce o zdrowie Czytelników i Pracowników naszej Biblioteki, jako obligatoryjne należy traktować wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, wydane przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28 kwietnia 2020 r. oraz zalecenia zawarte w komunikacie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się ze wspomnianymi wytycznymi i zaleceniami oraz przestrzeganie najważniejszych zasad:

  1. Wejście do biblioteki możliwe jest tylko w maseczkach ochronnych lub innych zabezpieczeniach.
  2. Po wejściu do biblioteki należy zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym.
  3. W wypożyczalniach mogą przebywać jednocześnie 2 osoby. Osoby oczekujące w holu biblioteki lub przed budynkiem powinny zachowywać bezpieczną odległość (co najmniej 2 metry od najbliższej osoby).
  4. W Bibliotece wyznaczono, zabezpieczono i odpowiednio oznaczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa 3 dni
 • Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze

  Nowości czytelnicze dla Dorosłych! Proszę śledzić zakładkę Nowości w naszym katalogu www 
  Serdecznie zapraszamy czytelników, jak tylko Biblioteka będzie mogła być otwarta!

 • Stanisław Piwowarski

  Był z nami od zawsze…

  Najważniejsze jest, abyśmy w życiu pamiętali o tym, kim jesteśmy i skąd pochodzimy.

  Tego nauczył nas  śp. Stanisław Piwowarski.  Bo pamięć o naszych korzeniach i naszej „Małej Ojczyźnie”  buduje naszą tożsamość i sprawia, że nawet będąc w odległych zakątkach świata, w naszym sercu pozostaje niezatarte wspomnienie kraju dzieciństwa…

   Gdy, jako Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczynaliśmy  pracę nad przygotowaniem do druku książki – „Ziemia Miechowska – moja mała ojczyzna”,  wiedzieliśmy, że jest to czas intensywnych wyjazdów naszych młodych mieszkańców na emigrację. I często zadawaliśmy sobie pytanie – czy przechodząc przez londyńskie ulice będą oni pamiętali o tym, skąd się wywodzą? Czy gdzieś zostanie w nich obraz przydrożnych kapliczek lub miejscowych legend i podań ?

   

 • Zamknięcie biblioteki

  Szanowni Państwo,

  z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa oraz ze względu na potencjalne zagrożenie związane z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, a także w ślad za zaleceniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzisiaj, tj. 11 marca 2020 r., zarządzam tymczasowe zamknięcie dla Czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Miechowie na okres od 12 marca 2020 r. do odwołania. W związku z powyższym wstrzymujemy wypożyczenia, rezerwacje oraz zwroty książek i innych materiałów. Informuję jednocześnie, że terminy zwrotów przypadające na okres zawieszenia działalności Biblioteki zostają przesunięte do momentu przywrócenia jej funkcjonowania. W dniach zamknięcia Biblioteki nie nalicza się opłat za przetrzymanie wypożyczonych materiałów. O terminie ponownego otwarcia Biblioteki będziemy informować na bieżąco.

  Przypominamy, iż Biblioteka świadczy też usługi on-line (IBUK Libra), zachęcamy do korzystania z nich.

  W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny (41 230 98 16) lub e-mailowy: kontakt@biblioteka.miechow.pl, w godzinach 8-16.

  Z poważaniem,
  Maria Słuszniak
  Dyrektor PiMBP w Miechowie

 • Miechowita - O dżumie

  O Miechowie w księgach piszą...

  Serdecznie zapraszamy Czytelników do naszej nowej zakładki na stronie www: "O Miechowie w księgach piszą..."

  Będziemy tam przedstawiać fakty i ciekawostki o naszym mieście, które zostały zawarte w wybranych publikacjach.

Script logo