2022

 • Kto ty jesteś? Polak mały

  Kto ty jesteś? Polak mały

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Biało-czerwona dumnie powiewa pośród słowiańskiej krainy, przywołując trudną przeszłość oraz wolność okupioną łzami i ofiarą życia tak wielu naszych przodków. Biała barwa symbolizuje czystość, czerwona – odwagę i waleczność. Dumny orzeł rozpościera nieskrępowane skrzydła i wzbija się do lotu. A na słowa „Jeszcze Polska nie zginęła…” maszerują serca wszystkich Polaków. I tych dużych, i tych całkiem małych…

  A właśnie, co do tych najmniejszych. Okazuje się, że podopieczni z Przedszkola Samorządowego numer 1 w Miechowie doskonale zdali test z „tożsamości” i bezbłędnie „zidentyfikowali” nasze symbole narodowe: flagę, godło oraz hymn. Pięciolatki gościły w bibliotece 4 listopada i podczas zajęć Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, inspirowanych tematycznie zbliżającym się Świętem Niepodległości, mogły dowiedzieć się nieco więcej o naszym kraju, jego historii, geografii i kulturze.

 • Puszyste szczęście – DKK dla dzieci

  Puszyste szczęście

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Ogromny brunatny miś o przenikliwych oczach władczo rozsiadł się na łóżku,  na półce ulokował szmaragdowy  królik z zawadiacką miną, a na biurku rozgościł słonik z radośnie uniesioną trąbą.

  Któż z nas ich nie miał… Puszyste, miłe, kochane. O kim mowa?

  Tak, oczywiście, bingo! Zgadliście! Pluszaki!

  To miś był naszym wiernym druhem, który pocieszał w trudnych chwilach; przyjacielem, który nigdy nie zawiódł i poznał wszystkie tajne sekrety. Zasypiał razem z nami otulony naszym uśmiechem lub zroszony obficie łzami. Wierny kompan na dobre i na złe.

  Nasi Niezwykli Mili Goście z Przedszkola Samorządowego numer 1 w Miechowie, z Przedszkola Samorządowego numer 2 oraz z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Biedroneczki” podczas swoich kolejnych wizyt w bibliotece  również nam opowiedzieli wiele cudownych historii o swoich „Przytulankach” i magicznej więzi, jaka ich łączy z nimi. Jedno jest pewne – niezależnie od upływu czasu – kochają je wszystkie dzieci ! A może i nie tylko…:)

  Za pretekst do naszej eskapady w kolorowy świat, który one zamieszkują, posłużyło nam pewne święto – oto bowiem 28 października obchodzimy Dzień Miłośników Pluszaków. Tak więc, gdy już wysłuchaliśmy barwnych opowieści przedszkolaków o ich pieskach, kotkach, misiach, żyrafach…i wielu innych puszystych towarzyszach zabaw oraz odpowiedzieliśmy sobie wspólnie na pytania – dlaczego tak bardzo je lubimy, przeczytaliśmy opowieść z książki Beaty Ostrowickiej, pt. „Mój kochany Kotopies”

 • Złote barwy jesieni  – zajęcia czytelnicze DKK dla dzieci

  Złote barwy jesieni

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Otuleni ciepłym szalem przemykamy szybko ulicą w zimny pochmurny dzień. Niebo płacze rzęsistym deszczem za odchodzącym latem. Znów zaczyna się rok szkolny, a w szafach pojawiają się puchate swetry, ciepłe czapki i kurtki. Ach, ta szarobura jesień…

  Nie róbmy jednak smętnych min i nie popadajmy w przygnębienie, bo będziemy przypominać smutnego mopsa... Porozglądajmy się uważnie dookoła. Wraz z kolorową grupą wesołych i energicznych przedszkolaków wyruszyliśmy więc, aby wytropić wszystkie jasne strony obecnej pory roku.

  29 września na zajęciach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci gościliśmy u nas 5 i 6-latki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Miechowie, z którymi rozpoczęliśmy tę ambitną wyprawę.

  Na początku postanowiliśmy nieco „oswoić” temat i przybliżyć go najmłodszym - czego jeszcze nie wiemy o jesieni. Dlaczego drzewa gubią swoje liście i dlaczego zmieniają one w magiczny sposób kolor z zielonego na pomarańczowy? Czemu po niebie z głośnym gęganiem suną odlatujące klucze dzikich gęsi? I gdzie one zmierzają?

   

 • Bezpieczna kanikuła, czyli jak odpowiedzialnie spędzać wakacje

  Bezpieczna kanikuła, czyli jak odpowiedzialnie spędzać wakacje

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  Wypatruje ich każdy uczeń (nauczyciel też, tylko nie wypada mu się przyznać :). Gdy wielkimi krokami zbliża się koniec czerwca, tematem numer jeden w głowach podopiecznych wszelkich placówek opiekuńczo-wychowawczo-edukacyjnych staje się cudowny okres – WAKACJE! Nieustannie jednak należy chłodzić młode rozgrzane głowy, bowiem okres letnich ferii nie oznacza wcale zaniku wszelakiego rodzaju niebezpieczeństw. Dlatego też 15 VI br. do naszej Książnicy zaprosiliśmy pięcioletnie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem zajęć stało się właśnie zwrócenie uwagi na sprawy bezpieczeństwa podczas dłuuuugiej przerwy od zajęć szkolnych.

 • Baranek, kurczaczek i koszyczek – Wielkanoc oczami najmłodszych w Dyskusyjnym Klubie Książki

  Baranek, kurczaczek i koszyczek – Wielkanoc oczami najmłodszych w Dyskusyjnym Klubie Książki

  zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla Dzieci

  12 kwietnia 2022 roku – do najważniejszych świąt w świecie chrześcijańskim pozostały już tylko dni i godziny, a tymczasem w naszej miechowskiej Bibliotece w zajęciach online na temat Wielkanocy wzięli udział podopieczni krakowskiego Przedszkola Samorządowego nr 14.  Młodociani, razem z panią prowadzącą, wpadli z wizytą do Kasi Radwańskiej – bohaterki opowiadania pt. „Ochota na smakołyki” autorstwa Beaty Kołodziej. Dzięki przygodom dziewczynki, dzieci dowiedziały się, iż mazurki służą nie tylko do śpiewania, zaś w Wielką Sobotę „święconki” jeszcze nie kosztujemy (no chyba że zrobimy wyjątek dla słodyczy :)

Script logo