„Czarny anioł : opowieść o Ewie Demarczyk” Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze

  • „Czarny anioł : opowieść o Ewie Demarczyk” Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze

    „Czarny anioł : opowieść o Ewie Demarczyk” Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze

W kwietniu na kolejnym spotkaniu w ramach DKK dla dorosłych rozmawiano o książce Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze pt. „Czarny anioł : opowieść o Ewie Demarczyk”. W tle dyskusji słuchano piosenek w wykonaniu Ewy Demarczyk.

„[...] Długo oczekiwany portret tajemniczej artystki. Ewa Demarczyk z dnia na dzień stała się gwiazdą wielkiego formatu. W 1964 roku podbiła Paryż. Wyróżniono jej ogromną karierę. Miała najlepszych „tekściarzy” – Baczyńskiego, Tuwima, Dymnego. Dbała o każdy szczegół. Była wielkim odkryciem, wielkim spełnieniem i nagle zniknęła.

Autorki odkrywają źródła jej wielkości, opowiadają też o tym, ile kosztowały artystkę pełne pasji koncerty i całkowite oddanie sztuce. Czarnego Anioła polskiej piosenki wspominają w książce m.in. Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki i przyjaciele z Piwnicy pod Baranami.

Ewa Demarczyk od wielu lat nie udziela wywiadów. Teraz dostajemy jej niezwykły portret.

 

Angelika Kuźniak – reporterka, autorka bestsellerowych książek Marlene (2009) i Papusza (2013). Trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press. Za wywiad z Hertą Müller otrzymała Nagrodę im. Barbary Łopieńskiej. W roku 2014 otrzymała statuetkę Melchiora w kategorii Inspiracja Roku.
Ewelina Karpacz-Oboładze – reporterka Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Trzykrotnie uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej [...]”.

 

źródło opisu : okładka książki
źródło okładki : galeria PiMBP

Script logo