Kto czyta, ten zwiedza – zapraszamy do OlkuszaPrzez trzy miesiące, od kwietnia do końca czerwca, czytelnicy bibliotek publicznych mogą zwiedzać olkuskie muzea oraz zamek Rabsztyn z biletami ulgowymi. Taki jest cel akcji „Czytasz. Zwiedzasz. Zapraszamy do Olkusza”, jaką przygotował olkuski magistrat.


Akcja skierowana jest do czytelników przeszło 40 bibliotek publicznych z powiatu olkuskiego i powiatów ościennych z terenu Małopolski, Śląska i Zagłębia. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców miejscowości w pobliżu Olkusza do zwiedzania Srebrnego Miasta, promocja olkuskich muzeów, placówek i atrakcji turystycznych oraz wspieranie czytelnictwa. - Czasami nie znamy ciekawych miejsc w swojej najbliższej okolicy, dlatego zapraszamy do Olkusza, gdyż chcemy podzielić się tym, z czego jesteśmy dumni. Mam wielką nadzieję, że wolne popołudnie lub weekend nasi sąsiedzi zechcą spędzić w Srebrnym Mieście i lepiej poznać jego bogatą historię oraz atrakcje turystyczne – zachęca Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.


Więcej informacji pod adresem: http://goo.gl/YuxRVJKsiążka miesiąca - IBUK Libra

 

 

Dom Wydawniczy PWN będzie zamieszczał co miesiąc na stronie głównej platformy IBUK Libra (http://libra.ibuk.pl/) jedną z e-książkowych nowości.

Wśród gorących tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu czy publikacji popularno-naukowych. Czytelnicy będą mieli możliwość zapoznania się z Książką Miesiąca przez 30 dni. Czas na jej przeczytanie będzie odmierzał specjalny zegar.


Zachęcamy również do obejrzenia filmików promujących platformę IBUK LIBRA i wybrane jej funkcjonalności. Filmiki zostały przygotowane przez studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i mamy nadzieję, że przypadną Państwu do gustu. Link: YouTube.Maj
Joshua Wolf Shenka - „Siła duetów”

 

Ostatnia zmiana: 2016-05-04 10:28:40
Autor: admin | [a] edytuj
Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016© Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Miechowie
Design & engine by romke & Studio Reklamy s.c.